پیگیری معاون استاندار خراسان رضوی برای گازرسانی به روستاهای بخش مرزداران سرخس تا قبل از زمستان

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی گفت: قبل از زمستان امسال باید همه روستاهای بخش‌مرزداران شهرستان سرخس گازرسانی شود.

به گزارش سرخس‌خبر به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، جواد خدایی صبح امروز در جمع دهیاران بخش مرزداران با تاکید بر اینکه قبل از زمستان امسال باید همه روستاهای بخش مرزداران گازدار باشد، گفت: در این زمینه ضمن تعهدی که فرمانداری سرخس اعلام کرده، نظارت و تامین کالا با شرکت گاز و عملیات اجرایی با فرمانداری سرخس خواهد بود.

وی به مسئله پوشش شبکه همراه اشاره کرد و گفت: در بحث پوشش تلفن همراه تا پایان سال ۱۴۰۲ به صورت کامل در منطقه صورت خواهد گرفت.

خدایی‌ ادامه داد: در زمینه راه‌سازی در این منطقه به صورت مجموع ۶۰ کیلومتر راه روستایی‌ آسفالت نشده وجود دارد. ۱۰ درصد برآورد هزینه توسط راهداری تامین خواهد شد. براین اساس در سال جاری ۳۰ کیلومتر راه روستایی با همکاری فرمانداری و راهداری آسفالت خواهد شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی درباره وضعیت آب هشت روستای منطقه نیز گفت: تا پایان سال جاری اقدامات و طرح‌هایی‌ در خصوص تامین آب این روستاها‌ اجرا خواهد شد.

خدایی به موضوع قنوات و ابخیزداری اشاره کرد و گفت: شش قنات در بخش مرزداران وجود دارد که سه قنات آن فعال و سه قنات دیگر در دست بررسی و اصلاح است. تا پایان سال ۱۴۰۲ مسئله‌ای در خصوص قنات‌های شهرستان سرخس نخواهیم داشت.

پایان پیام/ع