۹۵ درصد قبولی‌های کنکور در سرخس از مدارس دولتی بوده است

سرپرست آموزش و پرورش سرخس گفت: در شهرستان سرخس در کنکور سراسری در رشته‌های پزشکی، پیراپزشکی و دانشگاه فرهنگیان قبولی داشتیم و ۹۵ درصد قبولی در کنکور از مدارس دولتی بوده است.

به گزارش خبرنگار سرخس‌خبر،‌ سرپرست آموزش و پرورش سرخس در جلسه شورای اداری سرخس با اشاره به نتایج خوب در کنکور سراسری، گفت: در شهرستان سرخس در کنکور سراسری در رشته‌های پزشکی، پیراپزشکی و دانشگاه فرهنگیان قبولی داشتیم و ۹۵ درصد قبولی در کنکور از مدارس دولتی بوده است.

احمد صفائی از واریز ۷ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان سرانه به مدارس خبر داد و گفت: با توجه به لزوم صدور سند برای مدارس این موضوع نیز در حال انجام است و املاک آموزش و پرورش نیز ساماندهی شده است.

وی گفت: ۶۱۸۰ متر مربع توسط وزارت نفت فضای آموزشی با همکاری اداره کل نوسازی مدارس به آموزش و پرورش سرخس اضافه و ۴۰ کلاس به ظرفیت کلاس‌ها افزوده شد و دبیرستان الزهرا نیز با ۱۵ کلاس به زودی افتتاح می‌شود.

صفائی عنوان کرد: ۲۵ درصد مدارس سرخس یعنی ۱۸۰ کلاس تخریبی هستند که در این زمینه خیرین را پای کار آورده‌ایم.

سرپرست آموزش و پرورش سرخس از رشد اعتبارات این اداره در سال جاری به ۳۳ برابر نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: بودجه ساخت پروژه خانه معلم سرخس ۵۲ برابر افزایش داشته است و همچنین برای تعمیرات مدارس ۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار تخصیص داده شده است.

وی گفت: در حوزه جمع آوری مدارس کانکسی، دو مدرسه در حال انجام است و در حوزه مدارس خیری نیز ۱۱ مدرسه خیری است که با وجود آنکه خیرین به تعهدات خود عمل کرده بودند اما سالهاست که مانده بودند و با حضور مدیرکل نوسازی آموزش و پرورش خراسان رضوی به زودی این اداره کل به تعهدات خود عمل می‌کند و تا این مدارس آماده شوند.

صفائی در پایان گفت: در حوزه نیروی انسانی مدارس مشکلی نداریم و کلاس‌های دورترین نقاط شهرستان نیز ساماندهی شدند.

خبرنگار: علیرضا علی‌صوفی

پایان پیام/