واگذاری زمین رایگان به ۹۶ نفر در طرح نهضت ملی مسکن در سرخس/ الحاق ۹۰ هکتار زمین کشاورزی به بخش مسکونی سرخس برای کنترل قیمت زمین و مسکن

فرماندار سرخس از واگذاری زمین رایگان به ۹۶ نفر در طرح نهضت ملی مسکن در سرخس خبر داد.

به گزارش خبرنگار سرخس‌خبر، حسن نوری‌زاده در جلسه شورای اداری سرخس گفت: امروز در سیاست خارجی از سیاست التماسی به سیاست مقتدرانه رسیدیم، اتفاقاتی که در حوزه اقتصادی به وجود آمده و به پیمان‌های اقتصادی و سازمان‌های اقتصادی بزرگ پیوستیم و همچنین پاسخگو شدن دستگاه‌های اجرایی نتیجه اقدامات مهم دولت سیزدهم است.

فرماندار سرخس به نهضت ملی مسکن توسط دولت سیزدهم اشاره و عنوان کرد: در فاز یک نهضت ملی مسکن در شهرستان سرخس به ۹۶ نفر واگذاری زمین رایگان داریم و این برای اولین بار اتفاق افتاد.

وی با اشاره به جلسه با مسئولان استانی بیان کرد: بیش از یک سال و نیم است که پیگیر موضوعات مربوط به حوزه مسکن و زمین هستیم و دو تا اتفاق بسیار خوب در شهرستان در حال شکل‌گیری است و در فاز اول ۲۰ هکتار از اراضی کشاورزی به مسکونی در شهر سرخس الحاق می‌شود و تمام فرآیند آن انجام شده و چک‌های کشاورزان به آنها واگذار می‌شود.

نوری‌زاده افزود: در فاز دوم ۷۰ هکتار دیگر به حوزه شهری اضافه می‌شود و این اتفاق باتوجه به نگرانی‌های همشهریان در زمینه تاثیر ایجاد منطقه آزاد بر قیمت‌های زمین و در جهت کاهش قیمت‌های زمین اتفاق می‌افتد و به زودی در یک همایش یک روزه با دعوت از همه کسانی که صاحب نظر هستند درباره منطقه آزاد با مردم صحبت می‌کینم تا مردم بدانند چه اتفاقی در این زمینه می‌افتد.

فرماندار سرخس به حضور بیش از ۶۰۰ نفر از معتمدان در جلسه با استاندار خراسان رضوی در هفته وحدت اشاره و عنوان کرد: این اقدامات با اتحاد و همدلی در سرخس و در همه ارکان در حال رخ دادن است و در بسیاری از موضوعات به خصوص موضوعات کلان شهرستان نیاز به کمک نماینده شهرستان در مجلس داریم زیرا در حوزه اجرایی نمی‌شود بدون همکاری یکدیگر اقدامی انجام داد.

وی در ادامه بیان کرد: مشکلات شهرستان احصا شده است و مشکلات اساسی برجسته شده و در جهت رضایتمندی مردم برای حل مشکلات آنها گام برمی‌داریم.

نوری‌زاده در بخش دیگری از سخنانش به هفته دولت امسال در سرخس اشاره و عنوان کرد: امسال هفته دولت نسبت به سال گذشته متفاوت بود و حدود ۱۵۰ هزار هکتار آسفالت در سطح روستاها داشتیم که با کمک نماینده مجلس قیر آنها تامین شده بود و تمام افتتاح‌ها در روستاهای شهرستان بود.

فرماندار سرخس درباره انتقال آب شرب باکیفیت به شهر سرخس از طریق خط انتقال آب سد دوستی گفت: آب شرب با کیفیت از طریق خط انتقال آب سد دوستی به سرخس رسیده و بعد از تست‌های لازم وارد مدار خواهد شد و این اقدام مهم دولت به اطلاع مردم خواهد رسید.

خبرنگار: علیرضا علی‌صوفی

پایان پیام/ع