۹ مدرسه خیرساز تا دهه فجر در سرخس به بهره‌برداری می‌رسد

سرپرست اداره آموزش و پرورش سرخس گفت: ۹ مدرسه خیرساز شامل ۲۰ کلاس درس تا دهه فجر امسال در سرخس به بهره‌برداری می‌رسد.

احمد صفائی در گفت‌وگو با خبرنگار سرخس‌خبر، با اشاره به افتتاح مدارس خیری در سرخس گفت: با توجه به اینکه خیران عزیز به تعهدات خود عمل کرده بودند و بنا به سفر استاندار خراسان رضوی و همچنین مدیرکل نوسازی مدارس خراسان رضوی به سرخس، در روند تکمیل و تجهیز مدارس خیری تسریع شد و ۹ مدرسه خیری شامل ۲۰ کلاس درس تا دهه فجر امسال در سرخس به بهره‌برداری می‌رسد.

صفائی با اشاره به افتتاح دو مدرسه خیرساز در هفته جاری در سرخس بیان کرد: یک مدرسه دوکلاسه خیری در روستای ابراهیم آباد و یک مدرسه خیری دوکلاسه دیگر نیز در روستای قوش سربوزی در این هفته به بهره‌برداری رسید.

وی افزود: کلنگ احداث مدرسه خیری دو کلاسه متوسطه حرفه‌ای دوره دوم استثنایی نیز در هفته گذشته در آموزشگاه استثنایی رسام عرب‌زاده شهرستان سرخس به زمین زده شد و کلنگ یک مدرسه خیری دیگر نیز در روستای قوش سربوزی زده شد.

صفائی در ادامه به تجهیز هنرستان‌ها سرخس اشاره و عنوان کرد: تجهیزات اختصاصی هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و کار و دانش شهرستان سرخس به همت دولت سیزدهم و با ارزشی بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال تامین اعتبار و بین این هنرستان‌ها توزیع شد.

سرپرست اداره آموزش و پرورش سرخس عنوان کرد: این تجهیزات شامل ۵ دستگاه رایانه، یک دستگاه پکیج گرمایشی، یک دستگاه کولر گازی، ۲ عدد مجموعه آموزشی دزدگیر اماکن، ۱ عدد دوربین توتال استیشن، ۱ عدد مجموعه کامل bms مجموعه آموزشی خانه هوشمند، یک مجموعه آموزشی درب برقی دو لنگه و یک مجموعه آموزشی درب کرکره‌ای است.

خبرنگار: علیرضا علی‌صوفی

پایان پیام/ع