در راستای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی و توجه به تولید داخل انجام شد؛

تامين 90 درصد قطعات مورد نیاز پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد از سازندگان داخلي

رئیس تدارکات و عملیات کالا شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد از تامين 90 درصد قطعات و تجهيزات مكانيك دوار و ثابت این مجتمع گازی از طریق سازندگان داخلي خبرداد.

به گزارش سرخس خبر، علیرضا علیرضایی مقدم با اعلام این خبر افزود: با توجه به مشکلات پیش روی تشديد تحريم هاي غير قانوني و ظالمانه کشور آمریکا و غربی ها علیه جمهوری اسلامی ایران در طول سال هاي اخير شاهد مانع تراشي هاي مختلف فروشندگان غربي در فروش كالاهاي خارجي بوده ايم.

وی بیان کرد: لذا شرايط بازرگاني در اين سالها همواره باعث ايجاد مشكلات جدي براي اين پالایشگاه و ديگر شركت ها گرديده بود و همواره پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد در خط مقدم جبهه اقتصادی به عنوان بزرگترین تامين كننده گاز استان های شمال و شمال شرقی کشور قرار گرفته كه سهم عمده اي از اين مشكلات نيز ناشي از تامين تجهيزات و مواد شيميائي ضروري و نيز پرداخت مبالغ ارزي اين خريدها بوده است.

این مقام مسئول تاکید کرد: با تلاش هاي بي شائبه و فراگير کارکنان واحد تداركات، عمليات كالا و فروش و پيروي از رهنمودهاي مقام معظم رهبري با تبيين سياستهاي كلان شركت نظير اقتصاد مقاومتي، توجه به كالاي ايراني و رونق توليدات داخلي توانسته ايم با تبديل تهديد به فرصت از طريق افزايش توانمندي سفارش ساخت و توليد داخل به عدد 335 ميلیارد ريال تامين كالاي ساخت داخل 90 درصد از تجهیزات و قطعات مورد نیاز را از طریق سازندگان داخلي تامین نماییم.

علیرضایی مقدم خاطر نشان کرد: اين موفقيت بزرگ در دو بخش خريد تجهيزات مكانيك دوار و ثابت فراتر رفته به نحوي كه به 96 درصد و در خريدهاي اقلام برقي و ابزاردقيق تا مرز 76 درصد خودكفائي و تامين احتياجات شركت از طريق سازندگان داخلي و مرز خودكفائي رسیده است.

رئیس تدارکات و عملیات کالا پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد با اشاره به مسئولیت های اجتماعی این پالایشگاه در منطقه سرخس گفت: با رويكرد بومي سازي كليه خريدهاي ممكن و قابل انجام به عنوان ديگر هدف راهبردي پالایشگاه با ايجاد دفتر خريد در شهرستان سرخس و ارائه آموزش هاي كاربردي و حرفه اي به شركت هاي بومي و محلي گام برداشته ایم.

وی اضافه کرد: با برگزاري جلسات متعدد و هماهنگي با اصناف، اتحاديه ها و تعاوني هاي فروشندگان محلي، دستور العمل در راستای ايجاد سيستم مكانيزه خرید منجر به تامين كالاهاي مورد نياز و قابل تامين از سطح منطقه محروم سرخس شده است.

این مقام مسئول یادآور شد: از ميزان كل خريدهاي پالايشگاه در سال 96 كه  سه درصد بوده است، در سال 97به مقدار 16 درصد از كل خريدها بالغ بر 81 ميليارد ريال و نيز افزايش سرعت تامين كالا، افزايش رضايت مندي ذينفعان و تحقق مسئوليت هاي اجتماعي شركت در قبال ذینفعان را به دنبال داشته است که این موضوع باعث افزايش رونق اقتصادي و تولید در اين خطه مرزی شده است.

انتهای پیام/