استفاده از ظرفیت‌های علمی و آموزشی در حوزه ترویج فرهنگ نماز در سطح مدارس سرخس

اعضای شورای فرهنگی و اقامه نماز شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد با حجت الاسلام سبحانی‌نیا، مدیر ستاد اقامه نماز استان خراسان رضوی دیدار و گفت‌وگو کردند.

به گزارش ‌سرخس‌خبر به نقل از روابط عمومی شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد، رئیس روابط عمومی و دبیر شورای فرهنگی این شرکت با اشاره به دیدار با مدیر ستاد اقامه نماز استان خراسان رضوی گفت: این دیدار به منظور تبادل نظر در خصوص ارتقای سطح همکاری‌ها و پیاده‌سازی هرچه بهتر تفاهم‌نامه فی‌مابین ستاد اقامه نماز کشور و وزارت نفت در سطح کارکنان و خانواده‌های این شرکت و گسترش برنامه‌های فرهنگی و دینی برگزار شد.

رضا رضازاده با بیان اینکه پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد طی سال‌های اخیر یکی از دستگاه‌های اجرایی موفق در زمینه ترویج فرهنگ و اقامه نماز بوده است، اظهار کرد: حضور منسجم کارکنان و خانواده‌ها در برپایی نماز جماعت، برگزاری مراسم و فعالیت‌های مختلف و پرشور فرهنگی و مذهبی، برنامه‌های دینی و قرآنی ویژه کودکان و نوجوانان با محوریت موضوع نماز، قرآن و مهدویت در محیط کاری و خانواده‌‌ها از نقاط برجسته فعالیت این شرکت در این حوزه است.

مدیر ستاد اقامه نماز خراسان رضوی نیز در این دیدار با اشاره به اینکه باید ارزش‌های دنیوی و معنوی نماز تبیین شود گفت: لازم است که راهکارهای جذب فرزندان و شیوه‌های جذاب دعوت آنها به نماز، شیوه‌های برخورد مناسب برای گرایش آنان به نماز، بیان احکام و اهمیت نماز اول وقت، اسرار ، آثار و برکات نماز تبیین و مورد توجه قرار گیرد.

حجت الاسلام سبحانی‌نیا تصریح کرد: باید بتوانیم برکات نماز را به نسل نو و کودکان به خوبی تشریح کنیم و از شیوه‌های جدید و مورد استقبال نوجوانان در برگزاری دوره‌های آموزشی و کارگاهی ترویج نماز در سطح مدارس و فرزندان استفاده کنیم.

پایان پیام/ع