روزانه ۴۰۰۰ متر مکعب ترانشه‌برداری در جاده جدید سرخس انجام می‌شود

فرماندار سرخس از ترانشه‌برداری روزانه ۴۰۰۰ متر مکعب در جاده جدید سرخس خبر داد.

به گزارش خبرنگار سرخس‌خبر، حسن نوری‌زاده در دیدار نوروزی بزرگان، ریش سفیدان، نخبگان، جوانان و اقشار مختلف مردم شریف شهرستان سرخس با وی گفت: ما در خصوص پیگیری حقوق به حق مردم سرخس لحظه‌ای کوتاهی نکردیم و مشکلات اساسی سرخس را بررسی، اولویت‌بندی و پیگیری‌کردیم.

فرماندار سرخس بیان کرد: ما به سراغ موضوعاتی رفتیم که مردم با آن درگیر هستند که یک نمونه آن بحران آب شرب بود و این موضوع را با همت و همراهی مردم و زحمت دستگاه‌های اجرایی و پای کار آمدن قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) کنترل و حل کردیم.

وی به دریافت حق‌آبه سالانه ۵ میلیون متر مکعبی از سد دوستی اشاره و عنوان کرد: برای سد شوریجه حق آبه براساس حجم مخزن در نظر گرفته می‌شود.

نوری‌زاده تاکید کرد: در حالیکه در ۲۰ سال گذشته فقط ۳۰ کیلومتر از لوله‌گذاری خط انتقال سد دوستی انجام شده بود، در دولت خدمت‌گزار سیزدهم در همین دو سال ۲۲ کیلومتر لوله‌گذاری در حال اجرا است که ۱۰ کیلومتر اول از سنگر تا شیرتپه تمام شده است و ۱۲ کیلومتر از شیرتپه تا پل خاتون با پیشرفت فیزیکی بالایی در حال انجام است.

فرماندار سرخس با اشاره به اهمیت مدیریت منابع آب و جلوگیری از خروج آب‌های مرزی، گفت: چند سال خروج آب‌های مرزی را داشتیم که با تلاشی که انجام شد آب را انحراف دادیم و در دشت سرخس باقی ماند.

وی به بازدید از جاده سرخس اشاره و عنوان کرد: در گذشته فقط ۴۰۰ تا ۵۰۰ متر مکعب از این محور روزانه ترانشه‌برداری می‌شد اما الان حجم ترانشه‌برداری در روز به ۴۰۰۰ متر مکعب رسیده است و ۱۶ تا ۱۷ کیلومتر از قطعه‌های ۴ الف و ب آسفالت شده است.

نوری‌زاده با تاکید بر اینکه آینده سرخس در منطقه آزاد است، گفت: در منطقه آزاد ۹۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی انجام شده است و هاب اقتصادی در این منطقه حمل و نقل، ترانزیت و ترانشیپ است.

فرماندار سرخس با بیان اینکه ما در دولت مجری انتخابات هستیم، گفت: با مشارکت بالای مردم سرخس انتخاباتی سالم، پرشور، رقابتی و امن را داشتیم.

پایان پیام/