کارگران نمونه منطقه ویژه اقتصادی سرخس و واحد‌های تولیدی مستقر در این منطقه تقدیر شدند

به مناسبت هفته کار و کارگر، در مراسمی از کارگران نمونه و فعال واحد‌های تولیدی مستقر در منطقه ویژه اقتصادی سرخس تقدیر شد.

به گزارش سرخس‌خبر، به مناسبت هفته کار و کارگر، در مراسمی از کارگران نمونه و فعال واحد‌های تولیدی مستقر در منطقه ویژه اقتصادی سرخس تقدیر شد.

در این مراسم که با حضور نمایندگان جامعه کارگری واحد‌های تولیدی منطقه، مسئولان شهرستان و مدیران منطقه ویژه اقتصادی برگزار شد، از ۴۰ نفر از کارگران نمونه واحد‌های تولیدی با اهداء لوح تقدیر و هدایای نقدی قدردانی شد.

معاون منابع انسانی منطقه ویژه اقتصادی سرخس در این مراسم با تبریک هفته کارگر گفت: عزت، استقلال و رونق اقتصادی کشور وابسته به تولید است و کارگران یکی از عوامل تحقق این اهداف راهبردی خواهند بود.

محمدرضا برهمند اظهار کرد: کمک به معیشت کارگران و همچنین ارائه خدمات مطلوب و شایسته به آن‌ها، مهم‌ترین هدفی است که در واحد کار، خدمات و اشتغال منطقه ویژه اقتصادی سرخس دنبال می‌شود.

وی مهم‌ترین رکن توسعه منطقه ویژه اقتصادی سرخس را نیروی کار ماهر، مجرب و متعهد عنوان کرد و افزود: در دو سال اخیر معادل ده سال گذشته، فعالیت اقتصادی انجام شده که آمارهای مربوط به ورودی خروجی‌های منطقه گویای این ادعا است.

معاون منابع انسانی منطقه ویژه اقتصادی سرخس خطاب به کارگران گفت: با همت شما شاهد ترانزیت، صادرات و یا واردات سالانه سه و نیم میلیون تن کالا از مرز سرخس هستیم که در صورت استقرار منطقه آزاد، افزایش نیروهای کار و توسعه زیرساخت‌ها، این عدد به ۱۵ میلیون تن خواهد رسید.

وی ادامه داد: ۲۵ سال از ایجاد منطقه ویژه اقتصادی سرخس می‌گذرد و در این سال‌ها شاهد تصویب چندین باره لایحه ایجاد منطقه آزاد بودیم که هر بار بنا به دلایلی موافقت نهایی صورت نمی‌گرفت اما این بار با تلاش همدلی مثال‌زدنی مدیران شهرستان سرخس و پیگیری مدیر عامل منطقه پس از طرح در صحن علنی مجلس، در شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز تایید شد.

برهمند گفت: با تبدیل منطقه ویژه به آزاد و توسعه سرمایه‌گذاری‌های داخلی و خارجی، زمینه اشتغال‌زایی برای جوانان بومی شهرستان بیشتر از گذشته محقق می‌شود.

پایان پیام/ع