مراسم سوم خرداد در سرخس با نام شهید سردار خادم‌الشریعه برگزار می‌شود

رئیس اداره تبلیغات اسلامی سرخس با اشاره به برگزاری مراسم سالروز فتح خرمشهر در روز سوم خرداد، گفت: این مراسم در شهرک گاز شهید مهاجر با نام شهید سردار محمد مهدی خادم‌الشریعه برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار سرخس‌خبر، جلسه برنامه‌ریزی مراسم سوم خرداد، سالروز فتح خرمشهر و مراسم ارتحال امام خمینی(ره) با حضور مسئولان مربوطه در فرمانداری سرخس برگزار شد.

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی در این جلسه گفت: امسال برای برنامه‌های روز سوم خرداد ماه و سالروز ارتحال امام خمینی(ره) برنامه‌ریزی‌های ویژه‌ای در سطح کشور انجام می‌شود.

حسین احمدی عنوان کرد: در شهرستان نیز هر جا نیاز به هماهنگی بین مجموعه‌ها وجود دارد ما آماده هستیم و در این حوزه ادارات نیز آماده همکاری برای برگزاری و همکاری در برنامه‌های سوم خرداد هستند.

حجت‌الاسلام مجید سیستانی دیزقندی با اشاره به برگزاری مراسم سالروز فتح خرمشهر در روز سوم خرداد، گفت: این مراسم در شهرک گاز شهید مهاجر با نام شهید سردار خادم‌الشریعه برگزار می‌شود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی سرخس عنوان کرد: با توجه به اینکه هفته مقاومت نیز است اگر در مدارس برنامه‌ریزی برای برگزاری مراسمی باشد ما آماده اعزام مبلغ هستیم تا دانش آموزان با این فضا آشنا شوند.

وی تاکید کرد: دو مناسبت سالروز فتح خرمشهر و سالروز ارتحال امام(ره) مهم است و انتظار این است که تمام سازمان‌ها و ادارات همکاری لازم را داشته باشند.

مسئول فرهنگی سپاه ناحیه سرخس نیز در این جلسه عنوان کرد: مراسم سالروز فتح خرمشهر در سوم خرداد ماه بعد از نماز مغرب و عشا با همکاری روابط عمومی پالایشگاه گاز سرخس در شهرک گاز شهید مهاجر برگزار می‌شود.

سعید عبدالهی افزود: عنوان برنامه روز سوم خرداد، به نام یادواره شهید سردار خادم‌الشریعه است که راوی این برنامه سردار باقرزاده خواهد بود و در این برنامه کتاب شهید نیز رونمایی می‌شود.

وی ادامه داد:‌ در روز ۴ خرداد ماه نیز روایتگری رزمنده دفاع مقدس پیش از خطبه‌های نماز جمعه را خواهیم داشت و از تمام نهادها و مردم برای شرکت در این برنامه‌ها دعوت می‌کنیم.

عبدالهی گفت: به مناسبت سالروز ارتحال امام نیز اعزام زائران به حرم امام(ره) را خواهیم داشت و نیاز به جلسه جداگانه برای برنامه‌ریزی در این حوزه است.

فاطمه زکنی، رئیس اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران در این جلسه اظهار کرد: ۳۱ اردیبهشت ماه سالروز شهادت شهید یونس سیفی‌نژاد است و با توجه به اینکه اولین سالگرد این شهید بزرگوار است، این موضوع نیز در برنامه روز سوم خرداد گنجانده شود.

رئیس اداره ورزش و جوانان سرخس نیز در این جلسه گفت: گروه ۱۰ نفره دوچرخه سواری را برای اعزام به حرم امام خمینی(ره) تدارک می‌بینیم.

عیسی صدری‌فر عنوان کرد: کاروان ۶۰ نفر دوچرخه سواری نیز به حرم مطهر رضوی اعزام شدند.

مسئول فرهنگی آستان قدس رضوی در سرخس نیز در این جلسه با اشاره به برگزاری مراسمات دهه کرامت در سرخس گفت: جشن‌های دهه کرامت در روزهای باقی‌مانده بدین شرح است که امشب در محله شهید رجایی، فردا شب در محله فرهنگیان و دو شب آخر در فرهنگسرا امام رضا(ع) جشن برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام محمدحسین صبوریانی عنوان کرد: جمعه این هفته و شنبه هفته آینده به مناسبت دهه کرامت میزبان کاروان زیرسایه خورشید در شهرستان سرخس خواهیم بود.

وی گفت: امروز به مدت سه روز میزبان ۶۰ نفر از دانشجویان دانشگاه امام رضا علیه‌السلام و ۴۵ نفر از دانشجویان دانشگاه رضوی در کارگروه جهادی هستیم.

خبرنگار: علیرضا علی‌صوفی

پایان پیام/ع