پیش بینی برداشت ۱۴ هزار تن گندم از مزارع سرخس

با پیش بینی برداشت ۱۴ هزار تن گندم از مزارع سرخس امسال در این مزارع، ۳۰ درصد برداشت افزایش خواهد داشت.

به گزارش سرخس‌خبر به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، مدیر جهاد کشاورزی سرخس گفت: برداشت گندم امسال در این شهرستان ۱۴ هزار تن خواهد بود که در مقایسه با پارسال ۳۰ درصد افزایش خواهد داشت.

محمدعلی رهنما با اشاره به آغاز فعالیت دو مرکز خرید گندم در سرخس افزود: تاکنون بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ تن گندم از کشاورزان به قیمت هر کیلو ۱۷ هزارو ۵۰۰ تومان خریداری شده است و این خرید همچنان ادامه دارد.

وی با بیان اینکه سرخس از قطب‌های تولید گندم دیم و آبی خراسان رضوی به شمار می‌رود، گفت:سطح اراضی آبی این شهرستان بیش از ۱۸ هزار هکتار است که امسال ۵ هزار و ۶۰۰ هکتار را مزارع گندم به خود اختصاص داده است.

رهنما بارندگی‌های رگباری و سیلاب‌های بهار امسال را از عوامل خسارت به مزارع گندم برشمرد و افزود: از آنجا که محصول گندم در مرحله خوشه کامل بود، این باران‌ها موجب خوابانیدگی خوشه‌ها شد به طوری که در بعضی از مزارع ۴۰ تا ۷۰ درصد خسارت به بار آورد.

مدیر جهاد کشاورزی سرخس گفت: دیم‌زار‌های شهرستان به علت خشکسالی متوالی و نبود بارندگی لازم در پاییز و زمستان پارسال زیر کشت نرفته است و ۳۰ هزار هکتار دیم‌زار‌های شهرستان عملا بازدهی ندارد.

پایان پیام/ع