تعرفه برق مناطق گرمسیری سرخس در کمیسیون فرعی دولت مصوب شد

نماینده فریمان، سرخس، احمد آباد و رضویه در مجلس شورای اسلامی گفت: اعمال تعرفه برق مناطق گرمسیری برای سرخس از کمیسیون فرعی و زیربنایی دولت مصوبه دریافت کرده و به هیئت دولت رسیده است و وزیر نیرو در این باره به ما قول دادند.

به گزارش خبرنگار سرخس‌خبر، سید احسان قاضی‌زاده هاشمی در جلسه شورای اداری سرخس، گفت: برخی پروژه‌های نیمه تمام سرخس به سالیان طولانی برمی‌گردد و بنده نیز تمام تلاشم را می‌کنم تا تامین بودجه لازم انجام شود ضمن اینکه کارهای نیمه تمام جاری کم نداریم و فرماندار باید یک اولویت‌گذاری داشته باشد و برای بهره‌وری لازم پروژه‌های ۷۰ درصد به بالا به سرانجام برسد و آثارش برای مردم نشان داده شود.

نماینده فریمان، سرخس، احمد آباد و رضویه با اشاره به شهادت شهید رئیسی بیان کرد: شهید رئیسی در حوزه انتخابیه ما اشراف کامل داشت و کمر ما خراسانی‌ها با شهادت شهید رئیسی شکست و با ایشان در زمانی که تولیت آستان قدس رضوی بودند در زلزله سال ۹۶ فریمان ۳۲ روستا را رفتیم و روستا به روستا با ایشان بودیم.

وی عنوان کرد: بعد از انتخابات ۱۱ اسفند نیز با شهید رئیسی صحبتی درباره ۹ تا پروژه نیمه تمام در حوزه انتخابیه داشتیم که بحث جاده سرخس و منطقه آزاد سرخس مطرح شد و ایشان حتی بحث ذخیره‌سازی گاز و عملکرد مپنا را پیگیری کردند و نگاه تعاملی ما با دولت یک بخش آن برای سرخس بود.

قاضی‌زاده هاشمی افزود: درباره دولت آینده نگران هستیم که با چه زاویه دیدی نسبت به خراسان روی کار می‌آید.

نماینده مردم فریمان، سرخس، احمدآباد و رضویه ادامه داد: ارتباط ما با ترکمنستان به خاطر نگاه وزیر نفت دولت قبلی قفل و ترانزیت ما ضعیف شده بود اما ارتباط مجدد ما با ترکمنستان نتیجه سیاست خارجی شهید رئیسی بود و ما درباره ارتباط با ترکمنستان نمی‌توانیم برگشت به عقب داشته باشیم.

وی تاکید کرد: این انتخابات، انتخابات مهمی است و پیش‌بینی‌ها مشارکت رو به افزایش را نشان می‌دهد

قاضی‌زاده هاشمی اظهار کرد: دوستان جبهه انقلاب دست از اختلافات باید بردارند و اگر اختلافات باشد قطعا یک نفر دیگر روی کار می‌آید و این اختلافات باید تبدیل به وحدت باشد تا این وحدت رمز پیروزی جریان انقلاب بشود.

نماینده مردم فریمان، سرخس، احمدآباد و رضویه با اشاره به قطعی برق چاه‌های کشاورزی گفت: بحث برق چاه‌های کشاورزی یک دیسپچینگ کشوری دارد و یک سیاستگذاری در این باره شده است و باید مصرف بهینه و مدیریت شود و نیازمندی‌های ما برای کمک به کشاورزان مشخص و تسهیلات یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومانی باید واقعی‌تر و اجرایی‌تر شود.

وی به موضوع تعرفه برق مناطق گرمسیری برای سرخس گفت: این موضوع از کمیسیون فرعی و زیربنایی دولت مصوبه دریافت کرده و به هیئت دولت رسیده است و وزیر نیرو در این باره به ما قول دادند و مراحل آن به طور قانونی انجام شده است.

قاضی‌زاده هاشمی بیان کرد: شاخص‌ها و نوع گرمسیری مناطق در مجلس مشخص شده است و طبق آن این طرح پیش می‌رود.

خبرنگار: علیرضا علی‌صوفی

پایان پیام/ع