قاضی زاده در نطق میان دستور مجلس:

رئیس جمهوری لایحه منطقه آزاد سرخس را به مجلس ارائه دهند/ راه سرخس مشهد تبدیل به کشتارگاه شده است

نماینده مردم سرخس با اشاره به موضوعات حوزه انتخابیه سرخس مطرح کرد: از رئیس جمهور می خواهم باعنایت و موافقت آستان قدس رضوی، هرچه سریع تر لایحه منطقه آزاد سرخس را به مجلس ارائه دهند.

به گزارش سرخس خبر، سید احسان قاضی‌زاده‌هاشمی در نشست علنی امروز (یک‌شنبه، 2 تیرماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود ،گفت:در آغاز هفته قضاییه را به تمامی کارکنان شریف این قوه و قضات پاکدست تبریک عرض می کنم و امیدوارم حضور جناب آقای رییسی منشاء تحولاتی باشد که به تحقق عدالت بیشتر در جامعه کمک کند.

شجاعت در تصمیم به انهدام پهپاد آمریکایی به اندازه اصل توانمندی این اقدام ستودنی است

نماینده مردم فریمان ، سرخس ، بخش های احمد آباد و رضویه در مجلس شورای اسلامی همچنین مطرح کرد:با افتخار تبریک می‌گویم حماسه انهدام پهباد آمریکایی را که شجاعت در تصمیم به انهدام آن به اندازه اصل توانمندی این اقدام ستودنی است. صعود ارزشمند تیم ملی والیبال جمهوری اسلامی ایران را تبریک می گویم.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس خطاب به مردم  ایران و نمایندگان مجلس ادامه داد: پیش از آغاز این گفتار با خودم اندیشیده‌ام چه موضوعی را باید در این فرصت کوتاه طرح کنم تا بیشترین بهره را برده باشم.از چه باید گفت؟ از اقتصادی که در گزارش های مسئولان حالَش خوب است، اما در واقعیت حال مردم را گرفته از تورم 60درصدی و بیکاری 20درصدی که پنجه بر گلوی زندگی شان انداخته؟ از فرهنگی که علف‌های هرزش هر روز به مدلی خار می شوند در چشم‌مان؟ از اجتماعی که آسیب هایش از نرخ طلاق به ازدواج یک به 3 را که هر چه می خواهیم پنهان کنیم، اما باز هم مثل مشت می خورد توی صورت خودمان؟ از سیاست حزبی جناحی که در نازل ترین سطح ممکن مثل خوره به جان همه شئون مملکت افتاده است؟ یا از ورزشی که فسادش، آن را از هرپویایی و لذتی تهی کرده و حاشیه ها و هوچی گری هایش جایی برای متن نگذاشته اند؟

پیرمدیران عامل تکرار شونده بسیاری از مشکلات و کاستی ها

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود:خدا را شاهد می گیرم که قصد سیاه نمایی ندارم، اما سراغ هر حوزه ای که برویم با انباشتی از مشکلات و کاستی ها مواجه هستیم همه این حوزه‌ها درگیر مشکلات ریز و درشتی هستند. اما اگر بخواهم مخرج مشترک بگیرم و عامل تکرار شونده‌ای در همه این مشکلات پیدا کنم از چشم من تنها و تنها یک دلیل اصلی برای وضع موجود داریم و آن پیرمدیران! هستند.مدیران سالخورده و پا به سن گذاشته ای که پشت ادبیات و توصیه های معرفتی پنهان شده اند و نه تنها راه برای جوانان باز نمی کنند؛بلکه به آنها می گویند که چون در آینه هم تصویر درستی از مشکلات نمی بینند، پس بدون آنها به زندگانی هم نروند حتی اگر سکندر هستند.

قاضی زاده هاشمی با اشاره به مدیران سالخورده در بسیاری از بخش ها ،مطرح کرد: مدیرانی که اکنون با تجربه برای خودشان رانت ساخته اند و جوری در زمین اداره این سرزمین ریشه کرده اند که نمی شود قطع شان کرد و راستش را بخواهید هیچ میوه و ثمری هم ندارند. بی هیچ تعارفی بسیاری از مدیران پیر ماتشنگان قدرت هستند نه شیفتگان خدمت.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد:من این پیر مدیران را با چند شاخص می شناسم: محافظه کار ،فراری از ریسک و جسارت، عاشق جلسات بی خاصیت، شیفته مرور خاطرات شان از مدیریت سال ها و دهه های قبل در شرایط کنونی مدیری که نوه اش هم صاحب فرزند شده می تواند کار جهادی کند؟ وسط میدان باشد؟ روز و شبش را به سود مردم به هم گره بزند؟ بی هیچ خلاقیت و انگیزه ای حداکثر خاصیت این مدیران حفظ وضع موجود است اگر هم جایی برای جوانی جا باز کرده اند،چون نیک بنگری آن جوان آقازاده ای بوده و دستش را گرفته اند تا منافع خودشان را پیگیری کند یا جوانی که برایشان نوچه گی کند و این دسته از جوانان نه برآمده از شایستگی بلکه برآمده از رانت بوده اند.

مدیران سالخورده از بس شعار جوانگرایی داده اند، پیر شده اند

نماینده مردم فریمان و سرخس در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به مدیران سالخورده ،تاکید کرد: جالب اینکه خودشان هم از بس شعار جوانگرایی داده اند پیر شده اند در ظاهر از جوان گرایی دفاع می کنند؛اما استدلال می کنند که مدیر جوان شایسته ای نداریم یا کم داریم. بله،حتما همین طور است. اما پاسخ گوی این کم کاری هم باید خودشان باشند؛خودشان که مدیریت را منحصر در خودشان و خویشاوندان شان کرده اند.

کسی با اصل استفاده از تجربه  مخالفتی ندارد

قاضی زاده هاشمی خاطرنشان کرد:اما حتما دیر نشده است. آنچه ما لازم داریم یک انقلاب در این زمینه است که ان شاالله با اجرای دقیق قانون منع به کارگیری بازنشستگان بخشی از آن اجرا خواهد شد. بنده و همکارانم در پیگیری این قانون عهد بسته ایم و آبرو کم ترین چیزی است که حاضریم بابتش بپردازیم.

وی ادامه داد:کم نیستند مدیران پیر و سالخورده ای که به هر دلیلی شامل این قانون نمی شوند و برای اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان باید چند صباح دیگری احوال شان را پرسید.البته و صد البته کسی با اصل استفاده از تجربه  مخالفتی ندارد و همانطور که رهبر انقلاب فرمودند:جوانگرایی نباید منجر به حذف پیران بشود. معتقدیم این افراد چنانچه ظرفیت قابل استفاده ای دارند باید از کار اجرا فاصله گرفته و به مشاوره و راهبری مشغول شوند.

نه پیر سالاری خوب است و نه جوان سالاری، باید شایسته سالاری کنیم

نماینده مجلس در شورای نظارت بر صدا و سیما  تاکید کرد:از زمان اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان بسیاری از مردم و جوانان دیدگاه شان درباره این افراد را با من و تعدادی از نمایندگان پیگیر موضوع در میان گذاشته‌اند.به نمایندگی از همه آن افراد به این پیر مدیران در صف بازنشستگی عرض می کنم.خیلی ممنون. خیلی متشکر. زحمت کشیدید.تلاش کردید.عمرتان را گذاشتید. نتیجه های خوبی هم گرفتید. اما دیگر با سن و سال و مدل کاری شما نمی‌شود ممکلت را ادراه کرد.

عضوکمیسیون فرهنگی مجلس ادامه داد:به اوضاعی که در آن زندگی می کنیم نگاه کنید. به بازار خودرو، به اوضاع مسکن ،به فروش نفت و معیشت مردم، به اوضاع درمان و دارو ،به اشتغال و کار ،می بینید که دوره شما گذشته است. بسیار خوب تجربه تان ارزشمند و قیمتی مشاوره بدهید، کمک کنید ،راه نشان بدهید. خداوکیلی بس است،نه پیر سالاری خوب است و نه جوان سالاری، باید شایسته سالاری کنیم ؛جوانان انقلابی و متخصص امروز و آشنا به مفاهیم روز دنیا ،شایسته‌تر از شما هستند. شما که در دوران مدیریت تان فرصت رشد برای جوان ها را فراهم نکردید حداقل حالا راه را برای جوانان باز کنید.

مردم خیلی وقت است که درخواست تعویض پیرمدیران با مدیران جوان را داده اند

قاضی زاده خاطرنشان کرد:این همه اصرار برای ماندن در قدرت و چسبیدگی به میز شکل خوبی ندارد. مدیریت تان به روزگار مردم اتصالی کرده و سفره شان را از همیشه تنگ تر کرده است. مردم خیلی وقت است که درخواست تعویض شما با مدیران جوان را داده اند.داور بازی هم اشاره کرده که باید سراغ جوان‌های مومن و انقلابی رفت. بهتر است در اوج خداحافظی کنید و خودتان با احترام از زمین خارج شوید تا این همه گل به خودی نخوریم؟!

رئیس جمهوری لایحه منطقه آزاد سرخس را به مجلس ارائه دهند

وی با اشاره به موضوعات حوزه انتخابیه فریمان، سرخس و احمدآباد مطرح کرد:از رئیس جمهور می خواهم  باعنایت و موافقت آستان قدس رضوی،هرچه سریع تر لایحه منطقه آزاد سرخس را به مجلس ارائه دهند.

قاضی زاده هاشمی افزود:از رئیس سازمان برنامه و بودجه می خواهم که توجه ویژه به پروژه های ملی استان خراسان رضوی مصوبات سفر رئیس جمهوری به این استان را داشته باشند وحداقل تخصیص اعتبارات مصوبات سفر را میانگین تخصیص اعتبارات سایر استان های کشور صادر کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم تاکید کرد: از وزیر راه و شهرسازی ،پروژه های راه های مشهد- فریمان وراه آهن اتصال فریمان- دوغارون و همچنین جاده مشهد- سرخس که تبدیل به کشتارگاهی شده است را در اولویت کاری خود قرار دهند و پروژه آزادراه حرم تا حرم را با جدیت پیگیری کنند.از وزیر بهداشت می خواهم که هرچه سریعتر دی کلینیک غدیر سرخس را تعیین تکلیف کند. این دی کلینیک دو سال است که با همکاری با وزارت نفت  افتتاح شده ،عایدی برای مردم سرخس داشته باشد.

نماینده مردم فریمان،سرخس،بخش های احمد آباد و رضویه در مجلس شورای اسلامی در پایان مطرح کرد:همچنین از وزیرنیرو می خواهم که به مشکلات عدیده آب روستایی را در بخش های رضویه و احمدآباد در فصل گرم تابستان رسیدگی کنند و همینطور اتصال آب روستایی به سد دوستی ایجاد شده است در از قطعی آب جلوگیری کنند و باهمت خود پروژه آب های مرزی سد شوریجه را با جدیت دنبال کنند و تخصیص لازم از محل پروژه های آبهای مرزی را برای این موضوع صادر شود.

انتهای پیام/