در گفتگو با «سرخس خبر»

مدیر تعاون روستایی سرخس: خرید تضمینی حدود 18 هزار تن گندم از کشاورزان سرخسی

مدیر تعاون روستایی سرخس گفت: تاکنون 17 هزار و 837 تن گندم به‌مبلغ 306 میلیارد ریال به‌صورت تضمینی از گندمکاران سرخسی خریداری شده است.

مرتضی سندگل در گفت‌وگو با خبرنگار سرخس خبر، با اشاره به خرید تضمینی گندم در سرخس گفت: سه مرکز خرید گندم در سرخس و روستاهای سنگر و بزنگان تاکنون 17 هزار و 837 تن گندم را به‌مبلغ 306 میلیارد ریال به‌صورت تضمینی از گندمکاران سرخسی خریداری کرده‌اند.

مدیر تعاون روستایی شهرستان سرخس عنوان کرد: کشاورزان برای آنکه پول گندم خریداری شده آن‌ها به‌موقع پرداخت شود باید از زمان شروع کشت تا زمان برداشت در سامانه پهنه‌بندی جهاد کشاورزی ثبت‌نام کرده باشند و شماره حساب بانک کشاورزی به‌نام خودشان را اعلام کنند و مدارک آن‌ها در هنگام خرید گندم کامل باشد.

وی افزود: پول کشاورزانی که تا 25 خرداد ماه گندم خود را تحویل سیلو داده‌اند و شرایط ثبت نام در سامانه پهنه‌بندی، شماره حساب بانک کشاورزی و تکمیل مدارک آن‌ها مشکلی نداشته است، به مبلغ 140 میلیارد ریال پرداخت شده است.

سندگل با تاکید بر اینکه امسال شرایط پرداخت پول کشاورزان بسیار خوب و مدت انتظار محدود است، گفت: تاکنون 95 چک لیست را برای پرداخت پول کشاورزان به بانک ارسال کرده‌ایم.

مدیر تعاون روستایی سرخس عنوان کرد: از زمان شروع خرید تاکنون 7 هزار تن از گندم‌های خریداری شده، حمل شده است و سعی می‌کنیم با استفاده از توان کامیون‌داران گندم‌های دیگر را نیز حمل کنیم.

وی با اشاره به خرید تضمینی کلزا در سرخس بیان کرد: امسال حدود 500 تن کلزا به‌مبلغ 16 میلیارد و 656 میلیون ریال از کشاورزان خریداری شده و بیش از 10 میلیارد ریال پرداخت شده است.

انتهای پیام/