مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی گاز ایران تاکید کرد:

تمامی فعالیت های شرکت ملی گاز در راستای توسعه اقتصاد دانش بنیان و اقتصاد مقاومتی است

مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی گاز ایران در جریان سفر به شهرستان مرزی سرخس از فعالیت های علمی، پژوهشی، فرهنگی و اجتماعی و مرکز رشد و فناوری شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد بازدید و با دستاوردهای این شرکت آشنا شد.

به گزارش سرخس خبر، مهندس سعید پاک سرشت در حاشیه این بازدید با تقدیر از تلاش مدیران پالایشگاه خانگیران در پیاده سازی فعالیت ها و برنامه های علمی، پژوهشی و اجتماعی  گفت: خوشبختانه تمامی فعالیت هایی که در شهرک گاز شهید مهاجر سرخس به ثمر نشسته و اجرایی شده است نشان از توجه به خانواده های کارکنان و همچنین مسئولیت های اجتماعی پالایشگاه است.

وی با اشاره به راه اندازی مرکز رشد و فناوری از سوی شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد اضافه کرد: خوشبختانه راه اندازی این مجموعه ایده بسیار نو و تفکر بسیار بلندی بود ، ما درون سازمان دارای تجربیاتی هستیم اما باید به ایده ها و خلاقیت های بیرون سازمان هم توجه کرد.

این مقام مسئول راه اندازی مرکز رشد و فناوری در شهرک گاز شهید مهاجر سرخس را نشان از توجه به بحث های پژوهشی عنوان کرد و ادامه داد: این مکان محیطی برای جذب نوآوری ها و خلاقیت های مجموعه های کوچک که بیرون سازمان فعالیت دارند می باشد و مدیران این مجموعه باید استعدادهای بیرون سازمان را شناسایی و آنها را بکارگیری کنند.

مهندس پاک سرشت با بیان اینکه شهرستان سرخس دارای پتانسیل و ظرفیت های متعدد بی شماری است تصریح کرد: مسئولین مربوطه باید تمامی ظرفیت ها و پتانسیل ها را شناسایی نموده و در راستای حمایت از توان شرکت های دانش بنیان که باعث اشتغال زایی در منطقه می گردد گام بردارند.

مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی گاز ایران همچنین به فعالیت های اثرگذار در حوزه های پژوهشی اشاره کرد و گفت: طی چند سال اخیر پروژه های پژوهشی و تجاری سازی محصولات، دستاوردها و موضوعات فن بازار  با حضور شرکت های دانش بنیان در قالب پارک های علم و فناوری اجرایی شده است.

وی با بیان اینکه تمامی فعالیت های شرکت ملی گاز ایران در راستای توسعه اقتصاد دانش بنیان که رکن اصلی اقتصاد مقاومتی است صورت پذیرفته است خاطر نشان کرد: ما در مسیر توانمند سازی سازندگان داخلی و عرضه کنندگان محصولات فناورانه هستیم و در این مسیر حرکت می کنیم.