مدیر آموزش و پرورش سرخس در گفتگو با «سرخس خبر» خبرداد:

اخذ مجوز راه اندازی دانشگاه فرهنگیان در سرخس

مدیر آموزش و پرورش شهرستان سرخس از اخذ مجوز راه اندازی دانشگاه فرهنگیان در این شهرستان خبر داد.

عباس دادمحمدی در گفتگو با خبرنگار سرخس خبر، با بیان اینکه شهرستان سرخس ظرفیت ها و استعدادهای علمی بسیار خوبی دارد، گفت: این شهرستان نیاز شدید به مراکز علمی و توسعه فضاهای آموزشی دارد که با موافقت رئیس دانشگاه فرهنگیان، این دانشگاه از سال تحصیلی 98 – 99 در سرخس شروع به کار می کند.

مدیر آموزش و پرورش سرخس گفت: زیرساخت ها برای راه اندازی این دانشگاه آماده است و قرار است که از مکان مشخص شده برای این دانشگاه توسط استان بازدید شود و پس از تایید بازرسان استان، این دانشگاه فعالیت خود را از مهرماه 98 آغاز کند.

وی عنوان کرد: در ابتدای کار، ساز ‌و کار دانشگاه فرهنگیان سرخس برای کسانی است که در آزمون استخدامی و براساس ماده 28 قبول می‌شوند و قرار است دوره یک‌ساله مهارت آموزی را در این دانشگاه بگذرانند، همچنین دوره های کوتاه مدت آموزشی در این دانشگاه برگزار می شود.

دادمحمدی بیان کرد: جذب دانشجو از طریق کنکور در این دانشگاه با عنوان تربیت معلم نیازمند اخذ مجوزهای لازم از وزارت علوم است که این موضوع را نیز پیگیری می‌کنیم.

راه اندازی مدارس عالی مطهری در سرخس

مدیر آموزش و پرورش شهرستان سرخس در ادامه از راه اندازی مدارس عالی شهید مطهری در این شهرستان خبر داد و گفت: شهرستان سرخس به عنوان دومین شهرستان استان خراسان رضوی پس از شهر مقدس مشهد، مدارس عالی شهید مطهری را راه اندازی می‌کند.

وی با بیان اینکه این مدارس در سال تحصیلی جدید در مقطع متوسطه اول با 90 دانش آموز پسر و 90 دانش آموز دختر در سرخس شروع به کار می کنند، اظهار کرد: مدارس شهید مطهری با رویکرد دینی و اعتقادی زیر نظر حضرت آیت الله امامی کاشانی است.

ساخت مدارس جدید در شهرک جدید نفت

دادمحمدی بیان کرد: مبلغ 25 میلیارد تومان از اعتبارات وزارت نفت برای ساخت و تجهیز مدارس در شهرک جدید نفت مصوب شد که این مدارس پس از ساخت در سه مقطع تحصیلی در اختیار آموزش و پرورش شهرستان سرخس قرار می گیرد.

وی در پایان با اشاره به افتتاح مدارس امام رضا علیه السلام توسط آستان قدس رضوی به مبلغ 2 میلیارد و 500 میلیون تومان، گفت: مدیریت مدارس امام رضا علیه السلام سرخس به صورت مستقل از طرف بنیاد رضوی است و این مدارس با 15 کلاس در منطقه شهرک شهید رجائی ساخته و تجهیز شدند و در سال تحصیلی جدید 450 دانش آموز پسر در مقطع ابتدایی در این مدارس به تحصیل مشغول می شوند.

انتهای پیام/