بازدید کارکنان پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد از سد دوستی

حدود 40 نفر از کارکنان شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد در قالب تور تفریحی از سد دوستی در مرز مشترک ایران و ترکمنستان بازدید کردند و از نزدیک با روند فعالیت های نیروهای مرزبانی در نقطه صفر مرزی آشنا شدند.

به گزارش سرخس خبر، جانشین گروهان مرزی پل خاتون در این خصوص گفت: نیروهای مرزبانی در سرتاسر نوار مرزی جمهوری اسلامی ایران حضور مقتدری دارند و با رصد دقیق خطوط مرزی از مرزهای خاکی و آبی کشور پاسداری می کنند.

سروان محمد حسن درخشان با بیان اینکه سد دوستی در مرز ایران و ترکمنستان واقع شده است اظهارداشت: امنیت این سد به لحاظ حساسیت بالای آن در تامین آب شرب کلانشهر مشهد از اهمیت بسزایی برخوردار است.

وی تصریح کرد: پاسگاه های مرزی در شرق کشور در سرخس جهت پوشش نوار مرزی  مستقر هستند و نیروهای مرزبانی با گشت های مختلف روزانه و شبانه امنیت این خطه از کشور اسلامی را بر عهده دارند.

این مقام انتظامی اضافه کرد: جان بر کفان مرزبانی همچنان با غیرت و صلابت در صحنه دفاع از انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی در صحنه‌های مختلف حضور دارند.

سروان درخشان در پایان حفظ برقراری امنیت، جلوگیری از هرگونه برداشت غیرمجاز آبی، برخورد با گشت زنی دریایی و برخورد با متجاوزین مرزی را از اهداف فعالیت های مرزبانی در سد دوستی عنوان کرد.

گفتنی است: این تور تفریحی و گردشگری با همکاری واحدهای خدمات رفاهی و ورزش برگزار شد.

انتهای پیام/