مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق:

تولید روزانه 62 میلیون مترمکعب گاز در شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق/ میدان گاز توس تا دو سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق از تولید روزانه 62 میلیون متر مکعب گاز در این شرکت خبرداد.

به گزارش خبرنگار سرخس خبر، سیدابوالحسن محمدی عصر امروز در نشست خبری که در منطقه عملیاتی خانگیران برگزار شد، با بیان اینکه این شرکت تنها تولید کننده گاز در شرق و شمال شرق کشور است، گفت: یکی از وظایف شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق این است که هر میدان گازی که در این منطقه کشف می‌شود بهره‌برداری و تولید گاز آن بر عهده این شرکت است.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق با اشاره به میدان گازی توس، عنوان کرد: این میدان گازی در دست توسعه و در مسیر روستای بزنگان است و مخزن کشف رود نیز مطالعات آن انجام شده است.

وی اظهار کرد: در این شرکت 65 چاه تولید و تزریق داریم و مخازنی را داریم که تا 3 کیلومتر زیر زمین است و مطالعات فوق العاده پیچیده‌ای را دارد.

محمدی در ادامه با اشاره به اینکه تمام نیروهای ما داخلی هستند، گفت: در صنعت نفت در گذشته به صورت کارگر بودیم اما الان یک نفر خارجی در این صنعت نداریم و در همه حوزه‌ها متخصصان داخلی را داریم.

تولید روزانه 62 میلیون مترمکعب گاز در شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق

 مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق از تولید روزانه 62 میلیون مترمکعب گاز در این شرکت خبرداد و گفت: این میزان تولید گاز معادل تولید 350 تا 400 هزار بشکه نفت در روز است.

وی افزود: در سال گذشته ۱۰۰ درصد تولید گاز انجام شده و از ابتدای سال ۹۸ تاکنون ۱۰۳ درصد تولید گاز داشتیم و توانستیم ۳ درصد بیشتر از میزان عادی گاز تولید کنیم.

محمدی با تاکید براینکه در مصرف گاز باید بهینه مصرف کردن و صرفه‌جویی را رعایت کنیم، گفت: با تلاش همکارانم در این شرکت در سال گذشته در 6 استانی که از شهرستان سرخس گاز آنها تامین می‌شود یک روز هم قطعی گاز نداشتیم و زمستان امسال در تولید گاز مشکلی نخواهیم داشت و به زودی دو چاه دیگر در سرویس قرار می‌گیرند.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق با اشاره به ذخیره‌سازی گاز در مخزن ذخیره‌سازی شوریجه، گفت: در 8 ماهه اول سال که کار تولید صورت می‌گیرد آنچه مازاد تولید است در این مخازن ذخیره می‌شود و همین مخازن ذخیره‌سازی 6 استان کشور را از قطعی گاز نجات می‌دهد.

85 درصد از قطعات این شرکت تولید داخل است

وی با اشاره به اقدامات این شرکت در حوزه اقتصاد مقاومتی، گفت: 85 درصد از قطعاتی که در این شرکت استفاده می‌شود از داخل است و داخل کشور تولید می‌شود و تحریم‌ها نتوانسته خللی در کار مهندسان و کارکنان ما ایجاد کند.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق افزود: تحریم‌ها ممکن است کار را برای ما سخت کرده باشد اما نوآوری‌های ما را بیشتر کرده و باعث تقویت روحیه خودباوری در کارکنان این شرکت شده است.

وی با بیان اینکه اکثر پرونده‌های ارزی را باطل کردیم، خرید خارجی نداشتیم و به سمت تولید داخل رفتیم.

محمدی بیان کرد: قطعات را مهندسان ما تعمیر می‌کنند و هیچ پرداخت معوقی به پیمانکاران نداریم.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق در ادامه عنوان کرد: در شرکت شهرک‌های صنعتی نمایشگاه دائمی ایجاد کردیم و قطعات مهم را در آنجا قرار دادیم تا پیمانکاران داخلی با بررسی آن‌ها بتوانند این قطعات را برای ما بسازند.

به اجرای مسئولیت‌های اجتماعی مقید هستیم

وی با اشاره به اجرای مسئولیت‌های اجتماعی در این شرکت، تاکید کرد: شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق برای اجرای مسئولیت‌های اجتماعی خود را مقید می‌داند و در این زمینه کمیته‌ای را ایجاد کردیم و اخیراً نیز در زمینه مسئولیت‌های اجتماعی 6 مدرسه و یک سالن اجتماعات با اعتبار 20 میلیارد تومان در شهر سرخس احداث می‌شود و در اختیار شهروندان سرخسی قرار می‌گیرد.

محمدی بیان کرد: در سیل اخیر نیز ماشین آلات این شرکت برای خدمت‌رسانی به سیل‌زدگان سرخس راهی مناطق سیل‌زده شد و به مردم روستا‌های سیل‌زده امدادرسانی کرد.

مدیرعامل شرکت بهر‌ه‌برداری نفت و گاز شرق در ادامه در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران درباره اجرای مسئولیت‌های اجتماعی در روستاهای اطراف این شرکت، گفت: کلاس‌های اوقات فراغت را ویژه کودکان روستای گنبدلی برگزار کردیم و در اجرای طرح هادی در خیابان‌های روستای گنبدلی 850 میلیون تومان مشارکت داشتیم.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار دیگری درباره برداشت از میدان گازی مشترک گنبدلی، گفت: استراتژی برداشت از میدان گازی مشترک گنبدلی برداشت و تولید حداکثری است و از ابتدای تولید از این میدان گازی حداکثر توان تولید را به کار گرفتیم.

میدان گازی توس تا دو سال آینده با ۴ حلقه چاه به بهره‌برداری می‌رسد

محمدی در پاسخ به سوال خبرنگار سرخس خبر درباره میدان‌های تازه اکتشاف شده توس گفت: میدان گازی توس تنها میدان گازی قابل برداشت است که در سال 88 کشف شد و برآورد میزان مخزن انجام شده و برای طرح توسعه این میدان با یک شرکت مشاور داخلی انعقاد قرارداد داشتیم و به زودی طرح آن نهایی می‌شود و حفاری 4 حلقه چاه و ایجاد تاسیسات آن تا دو سال آینده انجام و بهره‌برداری از آن شروع می‌شود.

وی به اجرای تعمیرات اساسی در این شرکت اشاره و خاطرنشان کرد: تعمیرات اساسی این شرکت از 30 مرداد تا سوم شهریور ماه انجام می‌شود.

محمدی درباره استفاده از نیروهای بومی در این شرکت گفت: 60 درصد از نیروهای این شرکت بومی هستند و طبیعتاً نگهداشت نیروی غیربومی برای ما بسیار سخت و هزینه زیادی دارد.

مدیرعامل شرکت بهر‌ه‌برداری نفت و گاز شرق افزود: فقط داشتن مدرک برای جذب نیروهای بومی برای ما کافی نیست و لازم است تا دوره‌های مهارتی توسط فنی حرفه‌ای در شهر سرخس برگزار شود تا نیروهای بومی آموزش ببینند و ما بتوانیم از آنها استفاده کنیم.

وی در پایان گفت: تمام تلاش ما این است تا پیمانکاران این شرکت از پیمانکاران بومی باشند.

انتهای پیام/