لالوی: متاسفانه همه چاه‌های دامداری سرخس چاه‌های ممنوعه اعلام شدند/ سرخس ۵۰۰ هزار راس دام سبک دارد

عضو شورای اسلامی شهر سرخس در جلسه علنی شورای اسلامی استان خراسان رضوی گفت: در سرخس ۵۰۰ هزار راس دام سبک وجود دارد و متاسفانه همه چاه های دامداری جزو چاه های ممنوعه درنظر گرفته شده است.

به گزارش سرخس خبر، غلامرضا لالوی، عضو شورای اسلامی شهرستان سرخس در شانزدهمین جلسه علنی شورای اسلامی استان که با حضور مدیرعامل آب منطقه ای خراسان رضوی برگزار شد، اظهار داشت: متاسفانه در اجرای پروژه ها به نگاه مردم توجه نمی شود در حالیکه جامعه علمی طرح هایی را موفق میداند که مردم پذیرش آن را داشته باشند.

وی افزود: در سال جاری بارندگی بسیار خوبی در سطح استان به ویژه کلات، قوچان و درگز و سرخس داشتیم اما متاسفانه به دلیل بی برنامگی و عدم توجه برخی مسئولان حجم زیادی از روان آبها وارد کشور همسایه شد و ما نتوانستیم از این نعمت الهی به خوبی بهره ببریم.

لالوی با اشاره به جرایم اضافه برداشت کشاورزی اظهار کرد: تامین آب در روستاها با اقتصاد و اشتغال مردم گره خورده است و در این شهرستان مرزی موجب ایجاد موجی از نگرانی شده است.

رئیس کمیسیون کشاورزی شورای اسلامی استان افزود: آب شرب دام نیز از دیگر مشکلاتی است که شهرستان و روستاها با آن درگیر هستند؛ در سرخس ۵۰۰ هزار راس دام سبک وجود دارد و متاسفانه همه چاه های دامداری جزو چاه های ممنوعه درنظر گرفته شده است.

انتهای پیام/