فرماندار سرخس خبر داد:

۵۳ پروژه عمرانی همزمان با هفته دولت در سرخس افتتاح و کلنگ‌زنی می‌شود/ مسؤولان ادارات سرخس باید پیگیر حل مشکلات باشند و چابک شوند/ سیستم اداری در سرخس کاهل است و مجبورم برای کوچک‌ترین کارها به رئیس اداره زنگ بزنم/ معاونت «برنامه‌ریزی و امور عمرانی» به فرمانداری سرخس اضافه شد

فرماندار سرخس از افتتاح و کلنگ‌زنی 53 پروژه عمرانی همزمان با هفته دولت در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار سرخس خبر، محمدرضا رجبی‌مقدم عصر امروز در نشست خبری  که در فرمانداری سرخس برگزار شد، با اشاره به هفته دولت و سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر، گفت: در ابتدای انقلاب افراد شاخص و مهمی مانند شهیدان بهشتی، رجایی و باهنر توسط منافقان به شهادت رسیدند، اما انقلاب ما ادامه پیدا کرد و اقتدار انقلاب و نظام اسلامی ثمره خون شهیدان است.

فرماندار سرخس با بیان اینکه انقلاب ما به‌صورت دائم در ابعاد مختلف اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی مورد هجوم دشمنان است، اضافه کرد: با همه هجمه‌هایی که علیه نظام اسلامی است، اما نظام ما مقتدرتر از گذشته به‌پیش می‌رود و در گام دوم انقلاب قدرت نظام اسلامی به مراتب بیشتر از گام اول  است.

وی تاکید کرد: سخت‌ترین تحریم‌ها علیه نظام ما شکل گرفته و آمریکا ثابت کرده که با شخص و جناح سیاسی‌کاری ندارد، بلکه هدف او اصل نظام اسلامی و اسلام است و متأسفانه برخی کشورهای به‌ظاهر اسلامی نیز هیزم آتش کینه آمریکا علیه اسلام را بیشتر و این آتش را روز به‌روز برافروخته‌تر می‌کنند.

رجبی‌مقدم اظهار کرد: برای مقابله با جبهه مقابل نیاز است تا همه نیروهای داخلی همسو و همگرا شوند.

فرماندار سرخس با بیان اینکه از نظر اعتبارات و درآمدها محدودیت‌هایی داریم، گفت: باید به‌گونه‌ای کار کنیم که بتوانیم بهترین استفاده را از حداقل‌های موجود داشته باشیم.

وی افزود: همه ارگان‌ها در سرخس وظیفه داریم به صنعتگران و تولیدکنندگان کمک و گره‌های کار در کارگاه‌های تولیدی را باز کنیم و علاوه بر آن کسانی که در این شهرستان سرمایه‌ای دارند، آن سرمایه را برای افزایش تولید استفاده کنند.

رجبی‌مقدم با اشاره به کاهلی در سیستم اداری سرخس، متذکر شد: متأسفانه برای کوچک‌ترین کارها مجبورم به رئیس اداره زنگ بزنم تا مشکل حل شود، مسؤولان ادارات این شهرستان باید پیگیر حل مشکلات باشند و چابک شوند.

فرماندار سرخس به افتتاح پروژه‌های هفته دولت در این شهرستان اشاره و عنوان کرد: 53 پروژه در هفته دولت در سرخس افتتاح و کلنگ‌زنی می‌شود که 49 پروژه افتتاحی با اعتبار 19 میلیارد و 782 میلیون تومان است و 4 پروژه نیز با اعتبار 34 میلیارد و 103 میلیون تومان کلنگ‌زنی می‌شود.

وی در تشریح 49 پروژه‌ افتتاحی در سرخس گفت: 6 پروژه حوزه کشاورزی با اعتبار 3 میلیارد و 859 میلیون تومان، 16 پروژه حوزه برق‌رسانی با اعتبار 6 میلیارد و 464 میلیون تومان، 10 پروژه حوزه شهرداری با اعتبار 4 میلیارد و 845 میلیون تومان و 17 پروژه در حوزه‌های ورزشی، راه، بهزیستی، مسکن روستایی و کمیته امداد با اعتبار 4 میلیارد و 613 میلیون تومان به بهره‌برداری می‌رسد.

رجبی‌مقدم با اشاره به کلنگ‌زنی 4 پروژه در هفته دولت، اظهار کرد: این پروژها تا یک سال آینده به بهره‌برداری می‌رسند.

فرماندار سرخس افزود: احداث مجتمع آموزشی شهرک نفت شهید ترشیزی شامل 6 مدرسه، کتابخانه و سالن اجتماعات با اعتبار بالغ بر 20 میلیارد تومان که این پروژه برای استفاده فرزندان کارکنان شرکت نفت و مردم سرخس است و به‌صورت هیأت امنایی اداره می‌شود.

وی عنوان کرد: کلنگ‌زنی احداث جایگاه دوم سی‌ان‌جی در بلوار جانبازان با اعتبار 5 میلیارد و 500 میلیون تومان نیز در این هفته انجام می‌شود و امیدواریم تا دهه فجر امسال به بهر‌ه‌برداری برسد.

رجبی‌مقدم اضافه کرد: احداث چاه شماره 77 در منطقه عملیاتی خانگیران برای توسعه تولید نفت و گاز و احداث جایگاه سوخت در مقابل منطقه ویژه اقتصادی دو پروژه دیگری هستند که در هفته دولت در سرخس کلنگ‌زنی می‌شوند.

فرماندار سرخس به‌تبدیل منطقه ویژه اقتصادی این شهرستان به منطقه آزاد تجاری صنعتی اشاره و بیان کرد: سرخس نسبت به دیگر شهرها ظرفیت آماده بسیاری دارد تا تبدیل به‌منطقه آزاد تجاری شود، امیدواریم با طرح و تصویب این موضوع در هیأت دولت و ارائه آن به مجلس شاهد تبدیل این منطقه به آزاد تجاری صنعتی باشیم.

وی با اشاره به ارتقای فرمانداری سرخس به فرمانداری درجه 2، یادآور شد: با ارتقای این فرمانداری، یک معاونت دیگر که برنامه‌ریزی و امور عمرانی است به این فرمانداری اضافه می‌شود.