امام جمعه سرخس:

«بیکاری» در رأس مشکلات سرخس است/ مذاکره با آمریکا پایمال کردن خون امام حسین (ع) و شهدای کربلا است

امام جمعه سرخس گفت: امروز اگر کسی بخواهد با آمریکا مذاکره کند، خون امام حسین علیه السلام، شهدا کربلا و شهدای راه کربلا را پایمال می‌کند.

به گزارش خبرنگار سرخس خبر، حجت الاسلام محمد بختیاری در خطبه‌های این هفته نماز جمعه سرخس با اشاره به همزمانی پایان هفته دولت و آغاز ماه محرم، گفت: درسی که همه و به ویژه دولتمردان ما در نزدیکی ماه محرم بگیریم این است که همچون مولای ما امام حسین علیه السلام با ظالمان، جنایتکاران و جهان‌خواران به هیچ عنوان مذاکره نکنیم.

امام جمعه سرخس تاکید کرد: امام حسین علیه السلام جان خود و فرزندانش را به خطر انداخت اما زیر بار ذلت نرفت و به هیچ عنوان با ظالم و مستکبر زمان خود مذاکره نکرد.

وی با اشاره به بیانات امام خمینی (ره) درباره آمریکا، گفت: آمریکا دوست نمی‌خواهد بلکه خدمتگزار، نوکر و برده می‌خواهد و مردم ما زیر بار ذلت این نمی‌روند و مرگ سرخ را بر زندگی با ذلت ترجیح می‌دهند.

حجت الاسلام بختیاری با بیان اینکه مردم ما هر سال زیر پرچم امام حسین علیه السلام سینه می زنند و شعار « هیهات منا الذله» سر می‌دهند، گفت: شرایط کربلا شرایط بسیار سختی بود اما شرایط امروز کشور ما مانند آن شرایط سخت کربلا نیست که حتی به کودکان آب هم نمی‌دادند بلکه امروز ما مانند بدر و خیبر در شرایط برتر هستیم.

خطیب جمعه سرخس تاکید کرد: امروز اگر کسی بخواهد با آمریکا مذاکره کند، خون امام حسین علیه السلام، شهدا کربلا و شهدای راه کربلا را پایمال می‌کند.

وی با اشاره به موفقیت‌های جبهه مقاومت در برابر استکبار جهانی، گفت: ساقط کردن پهپادهای آمریکایی توسط ایران و یمن یعنی جبهه مقاومت دست برتر را دارد.

حجت الاسلام بختیاری افزود: رونمایی از سامانه «باور 373» نشان داد که کشور ما از لحاظ قدرت دفاعی از سامانه های دفاعی روسی و آمریکایی چیزی کم ندارد و دوقطبی روسیه و آمریکا را بشکند.

امام جمعه سرخس بیان کرد: امروز آمریکا و اسرائیل مثل یک گربه وحشی هستند که از همه طرف محاصره شدند و برای فرار پنجه می کشند اما راه فراری ندارند.

وی با اشاره به مشکلات اقتصادی گفت: دولت باید عزم خود را جزم کند و برای مبارزه با جنگ اقتصادی از حاشیه‌ها دور باشد و با مشارکت مردم، اقتصاد مقاومتی را عملیاتی کند.

حجت الاسلام بختیاری به جلسه مسئولان شهرستان سرخس با استاندار خراسان رضوی اشاره و خاطرنشان کرد: باید با پیگیری مجدانه مصوبات این جلسه عملیاتی شود زیرا شهرستان سرخس مشکلات اساسی دارد و قفل های مشکلات باز شود که در راس همه مشکلات سرخس مشکل بیکاری جوانان است.

انتهای پیام/