لالوی:

پالایشگاه گاز سرخس از دی ماه سال گذشته جزو صنایع آلاینده است/ طبق قانون یک درصد از عوارض تولید سالانه پالایشگاه باید به شهرداری‌ها و دهیاری‌های سرخس پرداخت شود

عضو شورای اسلامی شهر سرخس با بیان اینکه پالایشگاه گاز سرخس از دی ماه سال گذشته جزو صنایع آلاینده است، گفت: طبق قانون یک درصد از عوارض تولید سالانه پالایشگاه باید به شهرداری‌ها و دهیاری‌های سرخس پرداخت شود.

غلامرضا لالوی در گفت‌وگو با خبرنگار سرخس خبر، درباره آلایندگی پالایشگاه گاز شهید هاشمی‌نژاد سرخس گفت: نمایندگان سازمان محیط زیست طی بازدیدی که از پالایشگاه داشتند و جلسه مشترکی که در فرمانداری برگزار شد به این نتیجه رسیدند که پالایشگاه گاز شهید هاشمی‌نژاد سرخس یک صنعت آلاینده است.

عضو شورای شهرستان سرخس بیان کرد: صنعت ذاتش آلاینده است و هیچ شرکتی نمی‌تواند هم صنعتی باشد و هم پاک باشد.

وی با بیان اینکه در موضوع آلایندگی پالایشگاه گاز شهید هاشمی‌نژاد سرخس دادستان شهرستان به عنوان مدعی العموم در این مسئله ورود کردند، گفت: پالایشگاه گاز سرخس علی‌رغم تمام خدماتی که در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی انجام داده است اما از ابتدای دی ماه 1397 با دستور رئیس سازمان محیط زیست کشور به عنوان یک صنعت آلاینده در لیست صنایع آلاینده قرار گرفت.

لالوی عنوان کرد: آلاینده بودن یک صنعت به صورت فصلی بررسی می‌شود که امیدواریم با نصب سنسور آلاینده در روستای نوبنیاد موضوع بررسی آلاینده بودن پالایشگاه سرخس که یک دغدغه عمومی است مرتفع شود چرا که طبق سند توسعه کشور این موضوع از حقوق مردم است.

عضو شورای اسلامی شهرستان سرخس اظهار کرد: طبق قانون یک درصد از عوارض تولید سالانه براساس سرانه جمعیت به شهرداری ها و دهیاری‌های شهرستان باید پرداخت شود.

وی با بیان اینکه نحوه بررسی و پرداخت حق آلایندگی مباحثی در سازمان محیط زیست و وزارت اقتصاد دارد، گفت: امیدواریم به‌زودی حقوق مردم شهرستان سرخس در زمینه آلایندگی پالایشگاه گاز سرخس تامین و پرداخت شود.

انتهای پیام/