سرخس، رکورددار بیکاری استان با نرخ 19 درصد است

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان‌رضوی گفت: براساس نتایج نفوس مسکن سال 95 بالاترین نرخ بیکاری که در این سال در استان اعلام شد مربوط به شهرستان سرخس با حدود 19 درصد است.

به گزارش سرخس خبر، محمد سنجری گفت: براساس نتایج نفوس مسکن سال 95 بالاترین نرخ بیکاری که در این سال در استان اعلام شد مربوط به شهرستان سرخس با حدود 19 درصد است.

وی عنوان کرد: با اقدامات خوب و برنامه‎ریزی و پیگیری‎هایی که در سطح استان طی یک تا دو سال گذشته انجام شد شاهد کاهش نرخ بیکاری هستیم به طوری که نسبت به بهار سال گذشته حدود 1.7 درصد نرخ بیکاری استان کاهش یافته است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان‌رضوی همچنین در خصوص وضعیت به کارگیری اتباع غیر مجاز اظهار کرد: اشتغال غیر مجاز اتباع و به کارگیری اتباعی که در کشور هستند توسط کارفرمایان عنوان مجرمانه دارد.

سنجری افزود: برای هر کارفرمایی که برای به‌کارگیری تبعه غیر مجاز بدون پروانه‎کار اقدام کند در مرحله اول 5 برابر حداقل دستمزد جریمه نقدی پیش‌بینی شده و در صورت تکرار این رقم به 10برابر قابلیت افزایش دارد و از سویی با معرفی به مراجع قضایی مجازات حبس پیش‌بینی شده است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان‌رضوی عنوان کرد: با توجه به شرایطی که قرار داریم برای جوانان خودمان در مشاغلی که گاه اتباع به کارگیری می‎شوند، امکان فعالیت وجود دارد.

وی در همین خصوص به کارآفرینان توصیه کرد از به کارگیری اتباع غیر مجاز خودداری کنند، از سویی فقط افرادی را می‎توانند به کارگیری کنند که دارای پروانه کار باشند که آن هم براساس ضوابط و مقررات موجود صادر می‎شود.

سنجری اظهار کرد: براساس سیاست‌گذاری در سطح ملی و در استان با تعاملی که بین تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان‌رضوی و اداره اتباع خارجی استانداری وجود دارد برای افراد و اشخاص خاصی پروانه کار صادر می‎شود.

انتهای پیام/