برای تعیین حق آبه کشاورزان؛

کم‌کاری آب منطقه‌ای را جهاد کشاورزی جبران کند/ بازرس نظام صنفی استان: اگر وزارت نیرو نتواند حق‌آبه کشاورزان را تعیین کند، جهاد کشاورزی طبق قانون باید این کار را انجام دهد

بازرس نظام صنفی استان خراسان رضوی گفت: طبق ماده 19 قانون توزیع عادلانه آب وزارت نیرو موظف است حق آبه را برای مردم و کشاورزان تعیین کند و طبق دفاتر سند این حق آبه تحویل مردم شود و اگر وزارت نیرو نتواند این کار را انجام دهد، جهاد کشاورزی باید نسبت به تعیین حق آبه کشاورزان اقدام کند.

به گزارش خبرنگار سرخس خبر، بازرس نظام صنفی استان خراسان رضوی در جلسه شورای حفاظت از آب سرخس با بیان اینکه سرخس یک شهر حاصل‌خیز است و بخش عمده از علوفه استان خراسان رضوی را تامین می‌کند، گفت: دامداری گوشتی و صنعتی باید در این شهرستان توسعه پیدا کند و یک پایه تولید استان باشد.

احمدرضا رضا‌زاده با اشاره به اینکه کسری مخزن استان به 12 میلیون متر مکعب رسیده است، عنوان کرد: باید با مدیریت بیشتر از کسری مخزن خارج شد.

وی اظهار کرد: طبق ماده 7 قانون توزیع عادلانه آب اگر حق آبه‌ای هم رعایت نشود باید در توزیع آن کشاورزان در اولویت قرار بگیرند.

بازرس نظام صنفی استان خراسان رضوی افزود: همچنین طبق ماده 19 همین قانون وزارت نیرو موظف است حق آبه را برای مردم و کشاورزان تعیین کند و طبق دفاتر سند این حق آبه تحویل مردم شود و اگر وزارت نیرو نتواند این کار را انجام دهد، جهاد کشاورزی باید نسبت به تعیین حق آبه کشاورزان اقدام کند.

انتهای پیام/