فارس من/

عدم همکاری آستان‌قدس‌رضوی برای حل گره ترافیکی سرخس/ تبدیل کارگاه قدیم آستان‌قدس‌رضوی به پارکینگ عمومی این مشکل را حل می‌کند/ آستان قدس‌ می‌خواهد مجتمع تجاری بسازد

شهردار سرخس با بیان اینکه تبدیل کارگاه قدیم آستان قدس رضوی به پارکینگ عمومی گره ترافیکی شهر سرخس و مشکل «سمندهای زرد» را حل می‌کند، گفت: متأسفانه با وجود پیگیری‌های متعدد، آستان‌ قدس‌ رضوی این کارگاه را در اختیار شهرداری قرار نمی‌دهد.

به گزارش خبرنگار سرخس خبر، مخاطبان خبرگزاری فارس در سامانه «فارس من» سوژه‌ای را تحت عنوان «نابسامانی تاکسی‌های بین شهری سرخس مشهد» به ثبت رسانده بودند و درخواست پیگیری درباره این موضوع را داشته‌اند.

موضوع را از طریق اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای سرخس پیگیری کردیم که مدیر این اداره در گفت‌وگو با خبرنگار فارس راه‌حل ساماندهی تاکسی‌های بین‌شهری سرخس مشهد را ایجاد ایستگاه «پارک سوار» عنوان کرد و گفت: باتوجه به اینکه ایستگاه «سمندهای زرد» در ابتدای ورودی شهر قرار دارد و از مرکز شهر دور است، در شورای ترافیک سرخس پیشنهاد دادیم کارگاه آستان قدس واقع در ابتدای خیابان امام خمینی(ره) توسط شهرداری اجاره شده و یک ایستگاه پارک سوار برای ساماندهی این خودروها ایجاد شود تا مردم به «سمندهای زرد» دسترسی بیشتری داشته باشند.

 تاکسی زرد درون‌شهری و ون نداریم که بخواهیم ایستگاه پارک‌سوار ایجاد کنیم

برای پیگیری بیشتر موضوع با احمد صفائی، شهردار سرخس گفت‌وگو کردیم.

شهردار سرخس در گفت‌وگو با خبرنگار فارس با بیان اینکه برای ایجاد ایستگاه پارک‌سوار در شهر باید تاکسی درون‌شهری زردرنگ داشته باشیم، گفت: متأسفانه در سرخس تاکسی زرد درون‌شهری و ون نداریم که بخواهیم ایستگاه پارک‌سوار ایجاد کنیم.

احمد صفائی عنوان کرد: مدیریت تاکسی‌های برون‌شهری نیز با اداره حمل‌ونقل جاده‌ای است که ترمینال ورودی شهر را برای «سمندهای زرد» در اختیار آن‌ها قرار دادیم.

وی درباره استفاده از کارگاه قدیم آستان قدس رضوی برای ایجاد ایستگاه پارک سوار یا پارکینگ، گفت: با توجه به محدودیت و مسائلی که در مالکیت اراضی سرخس وجود دارد، چندین بار به آستان‌ قدس‌ رضوی نامه زدیم و حتی پیگیری تلفنی و حضوری هم از سوی شهرداری سرخس و هم از سوی شورای شهر انجام دادیم تا بتوانیم کارگاه قدیم آستان‌ قدس‌ رضوی که هم اکنون مخروبه است و هیچ استفاده‌ای از آن نمی‌شود را تبدیل به پارکینگ کنیم.

شهردار سرخس افزود: زمین این کارگاه وسعت زیادی دارد و یک زمین رهاشده است که می‌توانیم آن را تبدیل به یک پارکینگ عمومی کنیم و حتی «سمندهای زرد» را نیز در آنجا ساماندهی کنیم.

صفائی با بیان اینکه تبدیل کارگاه قدیم آستان قدس رضوی به پارکینگ عمومی گره ترافیکی شهر سرخس را حل می‌کند، گفت: متأسفانه با وجود پیگیری‌های متعدد، آستان‌ قدس‌ رضوی این کارگاه را در اختیار شهرداری سرخس قرار نمی‌دهد و پاسخ قانع‌کننده‌ای به ما نمی‌دهد.

وی تاکید کرد: ما می‌توانیم به‌صورت 5 ساله یا 10 ساله با مشارکت آستان‌ قدس‌ رضوی این کارگاه قدیمی را به یک پارکینگ تبدیل کنیم تا هم نفعش به مردم برسد و گره مشکلات ترافیکی سرخس حل شود و هم آستان‌قدس‌رضوی منفعت ببرد اما جوابی که آستان‌ قدس‌ رضوی به ما داده این است که می‌خواهند در آنجا کار اقتصادی انجام دهند و مجتمع تجاری بسازند.

شهردار سرخس عنوان کرد: مجتمع تجاری منفعت عمومی را شامل نمی‌شود اما ایجاد پارکینگ می‌تواند مشکلات عموم مردم را حل کند و در دل آن نیز می‌توان «سمندهای زرد» را نیز ساماندهی کرد.