صنوف مشهد موظفند کپسول‌های اکسیژن خود را به مراکز درمانی واگذار کنند

رییس اتاق اصناف مشهد گفت: صنوف مصرف کننده کپسولهای اکسیژن مانند صنف صافکاران و برخی دیگر از صنوف تولیدی طبق مصوبه ستاد استانی مقابله با کرونا موظف شدند که کپسولهای خود را به صورت امانی به مراکز درمانی واگذار کنند.

به گزارش سرخس خبر به نقل از ایرنا، محمود بنانژاد افزود: با توجه به گسترش بیش از حد شیوع کرونا و نیاز به کپسول اکسیژن ویژه بیماران کرونایی، کپسولهای اکسیژن دیگر به مصارف صنفی و صنعتی نخواهد رسید و به  این منظور نیز کپسولهای اکسیژن زیادی از صنوف جمع آوری شده است.

وی اضافه کرد: صنف تجهیزات پزشکی نیز کپسولهای اکسیژن عرضه کرده اما نیاز بیش از حد و تولید کپسولهای اکسیژن در خراسان رضوی به ویژه مشهد هم محدود است  بنابراین در شرایط کنونی از خارج استان نیز  برای تامین کپسول اکسیژن اقدام می شود.

رییس اتاق اصناف مشهد ادامه داد: با توجه به درگیری تعداد زیادی از همشهریان و اصناف و به تبع آن مراجعات فراوان به بیمارستانها و درمانگاه ها و داروخانه ها اقلام مصرفی مانند دارو، سرم و کپسول اکسیژن به شدت کمیاب یا گران شده است که تامین آن برای مردم و همچنین بیمارستانها مشکل  است.

بنانژاد اظهار کرد: برای کمک به بیماران و به پاس قدردانی از کادر درمان با کمک بسیج اصناف و همراهی گسترده مردمی پویشی به نام “نذر نفس” از سوی اتاق اصناف مشهد ایجاد شده که در این پویش کمکهای مردمی در قالب مالی و کالایی جمع آوری و با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی و کمیته نیازسنجی استانداری هزینه خواهد شد.

وی اضافه کرد: شماره کارت 6037997599353232 در بانک ملی به نام اتاق اصناف مشهد برای این امر خیر در نظر گرفته شده است و اعضای زیرپوشش اتجادیه و مردم می توانند مبالغ خود را  به این شماره کارت واریز  کنند و یا کالاهای خود را به اتاق اصناف مشهد تحویل دهند.

انتهای پیام/ع