پدر شهید یونس سیفی‌نژاد: دو پسر دیگر دارم و آن ها را هم فدای رهبری می‌کنم

پدر شهید یونس سیفی‌نژاد، سرباز وظیفه مرزبانی در حالی که برای تشییع فرزندش راهی سرخس است، می‌گوید: به جز یونس، دو پسر دیگر دارم و اگر لازم باشد همه فرزندانم را فدای رهبر انقلاب و این میهن می کنم.

به گزارش سرخس‌خبر به نقل از فارس، پیکرهای مدافعان دهه هشتادی و پرافتخار مرزبانی جمهوری اسلامی که در حادثه تروریستی بامداد یکشنبه سراوان به شهادت رسیده بودند، امروز به مشهد آمد و سربازان وظیفه و لاله‌های پرپرشده، ساعتی را مهمان امام مهربانی‌ها بودند.

مدافعان خاک کشورمان، ساعتی پس از تشییع بر روی دستان زائران و زیارت امام هشتم، به سمت شهرهایشان منتقل شدند تا پس از وداع همشهریان شان، در خاک گرم وطن، آرام بگیرند.

یونس، نور چشمانم بود

پدر شهید یونس سیفی‌نژاد، در حالی که برای تشییع و تدفین پیکر فرزندش راهی سرخس است می‌گوید: از روزی که خدا یونس را به ما داد او نور چشم‌مان بود. او اخلاق و رفتار خوبی داشت. همسایه، دوست و آشنا از او راضی بودند.

این پدر سرباز شهید در حالی که هرازگاهی بغضش می ترکد و پشت تلفن اشک می ریزد، می گوید: یونس تا وقتی که مدرسه می رفت همیشه در مسجد بود و بعد از آن هم برای اوقات بیکاری به یک مغازه تعمیرات یخچال رفت و می گفت آمده ام تا شغلی یاد بگیرم.

می خواستم دامادش کنم اما…

پدر این شهید مرزبانی درباره آخرین روزهای زندگی فرزندش می گوید: یونس، مجرد بود. بیست روز پیش به مرخصی آمد و وقتی دیدمش، گفتم که باباجان می خواهم برایت آستین بالا بزنم و دامادت کنم. گفت اجازه بده خدمتم تمام بشود. او از اول در سیستان و بلوستان خدمت می کرد. من ناراحتی قلبی دارم و هر دو ماه باید به پزشک متخصص بروم.

مدتی پیش، برگه درخواستی نوشتم و نماینده، امام جمعه و شورای شهر هم امضایش کردند. در آن تقاضا کرده بودم که به خاطر بیماری ام یونس در شهر خودمان خدمت کند یا نزدیک تر بیاید. مدتی بعد، یونس به مرخصی آمد و گفت که فعلا باید در سیستان و بلوچستان بمانم.

من هم پشیمان شدم و به او گفتم از این به بعد صبر می کنم تا هربار که به مرخصی آمدی من را پیش پزشک ببری.

همه فرزندانم را فدای رهبر و کشور می کنم

پدر این شهید حادثه تروریستی در واکنش به تسلیت مردم می گوید: شهادت فرزندم را به ملت ایران تبریک می گویم. چهار بچه ام را با کارگری و نان حلال بزرگ کردم و از زندگی و شهادت پسرم هم راضی به رضای خدا هستم. من ۴ فرزند دارم که سه پسر و یک دختر هستند. یونس، اولین فرزند و پسر بزرگم بود. نه تنها یونس بلکه دو پسر دیگرم را هم فدای مقام معظم رهبری می کنم. هرجایی نیاز باشد همه بچه هایم را فدای خاک پاک این کشور می کنم.

پایان پیام/ع