افزایش 33 برابری اعتبارات آموزش و پرورش سرخس نسبت به سال قبل

فرماندار سرخس گفت: اعتبارات آموزش و پرورش سرخس نسبت به سال قبل ۳۳ برابر افزایش داشته است.

به گزارش خبرنگار سرخس‌خبر، حسن نوری‌زاده در اجلاس مدیران مدارس شهرستان سرخس با بیان اینکه مجموع آموزش و پرورش سرآمد همه حوزه‌ها است و در همه بازدید شهرستانی به مدارس سر می‌زنم، گفت: نیروی مدیران جوان دارای علاقه، توانمند و انقلابی می‌تواند آینده روشنی را برای شهرستان سرخس رقم بزند.

فرماندار سرخس بیان کرد: اعتبارات آموزش و پرورش سرخس نسبت به سال قبل ۳۳ برابر افزایش داشته است.

وی افزود: رویکرد دولت سیزدهم در حوزه آموزش و پرورش بر حمایت و همگرایی است و در این حوزه توجه به سند تحول بنیادین شده که براساس آن باید نگاه در داخل باشد و با ظرفیت‌های داخلی اقدام کرد در حالی که در دولت گذشته به سراغ سند ۲۰۳۰ رفتند که مربوط به خارجی‌ها بود.

نوری‌زاده با تاکید بر اینکه مجموعه آموزش و پرورش مجموعه نخبگان جامعه هستند، گفت: یکی از اقدامات در حوزه سند تحول بنیادین، بحث رتبه‌بندی معلمان بود که انجام شد.

رئیس شورای آموزش و پرورش سرخس افزود: تقویت فنی و حرفه‌ای و عدالت آموزشی نیز جزو برنامه‌های دولت است.

وی ادامه داد: در دولت سیزدهم در کنکور شاهد تحول بودیم و این آزمون دو مرحله‌ای شد و ساختار جدید کنکور و پذیرش در دانشگاه نزدیک به عدالت شد.

نوری‌زاده با بیان اینکه در حوزه شهرستان سرخس میز خدمت از فرمانداری به بین مردم رفته است، گفت: حرکت همگرایی جامعه شیعه و سنی و اتحاد بین مدیران سرخس باعث شده که شهر سرخس به عنوان یک شهر امن و متحد معرفی شود.

خبرنگار: علیرضا علی‌صوفی

پایان پیام/ع