بیمارستان لقمان حکیم سرخس به حالت آماده‌باش درآمد/ لغو اعمال جراحی غیرضروری

دبیر کارگروه مراقبت و درمان کووید۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد از آماده باش همه بیمارستان‌های خراسان رضوی خبرداد.

به گزارش سرخس خبر به نقل از وبدا، دکتر علی اصغر انجیدنی گفت: همه شواهد نشان می‌دهد که در حال حاضر موج پنجم بیماری کرونا با سویه دلتا در مشهد و خراسان رضوی به سرعت در حال گسترش است و در هفته آینده شاهد گسترش این موج در استان خواهیم بود.

دبیر کارگروه مراقبت و درمان کووید ۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد خاطرنشان کرد: تعداد بیماران بستری کرونایی زیر پوشش بیمارستان‌های دانشگاه علوم پزشکی مشهد هم اکنون از مرز هزار نفر گذشته و این تعداد در استان خراسان رضوی به هزار و ۳۰۰ نفر رسیده است.

وی ادامه داد: هم‌اکنون تمامی بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد به حالت آماده‌باش در آمده‌اند و دستور داده شده تمامی اعمال غیرضروری و  الکتیو کنسل شود و تمام ظرفیت‌های بیمارستان‌های عمومی و خصوصی به درمان کرونا اختصاص یابد.

دبیر کارگروه مراقبت و درمان کووید ۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: از سوی دیگر بازرسان اداره نظارت در محل بیمارستان‌ها حضور داشته و بر روند رعایت پروتکل‌های بهداشتی و انجام اعمال جراحی غیرضروری در بیمارستان‌ها نظارت می‌کنند.

دکتر انجیدنی افزود: از شهروندان تقاضا می‌شود بر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، استفاده از ماسک، اجتناب از حضور در دورهمی‌ها و رعایت فاصله اجتماعی توجه داشته باشند.

انتهای پیام/