طرح جدید جامع شهری سرخس به جای توسعه، کوچکتر شده است

رئیس شورای شهر سرخس گفت: متاسفانه طرح جدید جامع شهری سرخس به جای آنکه توسعه یابد نسبت به نقشه قبلی کوچکتر شده است.

به گزارش سرخس‌خبر، رئیس شورای شهر سرخس در شورای اداری سرخس با بیان اینکه در منطقه آزاد سرخس بحث اشتغال جوانان سرخس در نظر گرفته شود، گفت: بحث بازارچه مرزی خواسته مردم است و لازم است تا بازارچه مرزی در کنار گمرک راه‌اندازی شود.

غلام شهرکی با اشاره به تبادل ۷ هکتار زمین با منطقه ویژه اقتصادی برای باز شدن کریدور مرزی، گفت: این تبادل برای دریافت زمین و مجوز تیرپارک انجام شد تا درآمدی برای شهر باشد و انتظار داریم این مجوز داده شود زیرا دو سال است که از این محل درآمدی نداشتیم.

وی در ادامه به لزوم تجدیدنظر در طرح جامع شهری سرخس اشاره و عنوان کرد: متاسفانه طرح جدید جامع شهری سرخس به جای آنکه توسعه یابد نسبت به نقشه قبلی کوچکتر شده است.

شهرکی گفت: بازگشایی خیابان ثارالله ۲۴ سال است که معطل مانده و الان به خاطر سه خانواده گیر کردیم و بارها جلسه گذاشتیم و قیمت‌هایی بالاتر را نیز به این خانواده‌ها اعلام کردیم و برای حل این مشکل ۲۰ میلیارد نیاز داریم تا بار ترافیکی خیابان امام خمینی (ره) کمتر شود.

رئیس شورای شهر سرخس با بیان اینکه اجرای فضای سبز را از ورودی شهر شروع کردیم، گفت: طرح بلوار امام جواد(ع) که بلوار ورودی شهر است از اداره راهداری به شورا و شهرداری داده شود تا در دو طرف از ورودی شهر تا آرامستان شهر پارک خطی و پیست دوچرخه ایجاد کنیم.

خبرنگار:‌ علیرضا علی‌صوفی

پایان پیام/