وزیر راه و شهرسازی:

ساخت شریان اصلی ترانزیتی مشهد – سرخس اولویت راهسازی در خراسان رضوی است

وزیر راه و شهرسازی گفت: ساخت شریانهای اصلی ترانزیتی به ویژه جاده مشهد - سرخس و تکمیل پروژه راه آهن خواف - هرات اولویت راهسازی در خراسان رضوی است.

به گزارش سرخس خبر، محمد اسلامی ظهر پنجشنبه در سفر به خراسان رضوی دستور عملیات اجرایی قطعه سوم مسیر مشهد فریمان را صادر کرد و همچنین پروژه ساماندهی تقاطع سنگ بست- فریمان و پل های بزرگ این مسیر را نیز افتتاح کرد.

وی در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران اظهار کرد: اجرای یک پروژه آزادراهی به طول 300 کیلومتر برای خراسان رضوی در دستور کار قرار دارد و 170 کیلومتر پروژه ریلی، ساخت 400 کیلومتر بزرگراه و همچنین ایجاد و بهسازی راههای روستایی نیز در این استان در حال پیگیری است.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: ساخت شریانهای اصلی ترانزیتی به ویژه جاده مشهد – سرخس و تکمیل پروژه راه آهن خواف – هرات اولویت راهسازی در خراسان رضوی است.

وی گفت: خراسان رضوی علاوه بر ظرفیت خاص خود که آستان مقدس حضرت رضا (ع) است ظرفیتهای اقتصادی ویژه ای از جمله قرار گرفتن به عنوان دروازه ورود منطقه آسیای میانه و همچنین به صورت ویژه کشورهای جنوب دریای عمان و اقیانوس هند به آبهای آزاد و اروپا دارد.

اسلامی بیان کرد: تکمیل پروژه های راه آهن در خراسان رضوی از دیگر برنامه های وزارتخانه است تا بتوان از طریق آن حجم جابه جایی بار ترانزیتی را در منطقه افزایش داد چرا که این استان محل اتصال کشورهای شرقی به کشورهای غربی از جمله عراق و اروپا است و از این حیث نقطه تلاقی بزرگی بین شرق و غرب به شمار می رود لذا برای این منطقه و شهر مشهد ایجاد “شهر لجستیک” را پیش بینی کرده ایم تا در قالب “بندر خشک” ایفای نقش کند.

وزیر راه و شهرسازی پیرامون ایمن سازی راهها برای سفرهای تابستانی نیز گفت: سیل ابتدای امسال خسارات سنگینی به بخشی از راههای کشور وارد کرد لذا برای ایام تابستان ایمن سازی مسیرهای خسارت دیده از سیل که حجم تردد تابستانی در آن بالا است، در اولویت قرار دارد.

انتهای پیام/