در راستای توسعه زنجیره تامین پایدار کالا و حمایت از تولید داخل صورت گرفت؛

خودکفایی 97 درصدی تجهیزات و قطعات ابزار دقیق در پالایشگاه گاز سرخس

رئیس کمیته خودکفایی ابزار دقیق شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد سرخس از خودکفایی 97 درصدی در ساخت داخلی تجهیزات و قطعات ابزار دقیق در این مجتمع گازی خبرداد.

به گزارش سرخس خبر، حسام الدین علایی از خودکفایی 97 درصدی در ساخت داخلی تجهیزات و قطعات ابزار دقیق در این مجتمع گازی خبرداد و گفت: نامگذاري سال 98 بنام ” رونق توليد ” از سوي مقام معظم رهبري، فرصت بسيار مغتنمي را جهت حمایت مضاعف از شرکت های دانش بنیان برای کمیته خودکفایی ابزار دقیق پالایشگاه فراهم آورده است.

وی بیان کرد: در سال جاری با تکیه بر دانش، تعهد و تخصص سازندگان داخلی موفق به خودکفایی 97 درصدی در تامین تجهیزات و قطعات ابزار دقیقی مورد نیاز در تاسیسات پالایشگاه شده ایم.

رئیس کمیته خودکفایی ابزار دقیق پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد سرخس ادامه داد: برخی از این تجهیزات همچون سیستم کنترل گسترده، اعلام حریق و نظارت تصویری علاوه بر دارابودن تکنولوژی بالا دارای اهمیت بسیار بالایی در سطح کشور به ویژه در صنعت نفت و گاز می باشد که برای اولین بار با کمک شرکت های دانش بنیان ساخته و در پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد نصب و عملیاتی شده است.

علایی تاکید کرد: اهداف پیش رو در حوزه اقتصاد مقاومتی و ساخت داخل علاوه بر صنعت نفت و گاز، منافع بزرگی را عاید کل صنایع کشور خواهد نمود.

رئیس کمیته خودکفایی ابزار دقیق پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد سرخس خاطر نشان کرد: این اقدام ارزشمند نتیجه حمایت پالایشگاه از توانمندی های داخل و اتکا به دانش متخصصان داخلی در حوزه نفت و گاز است و برگ افتخار دیگری در عملکرد صنعتگران این مرز و بوم می باشد.

انتهای پیام/