سرخس خبر پیگیر دریافت اسامی ثبت‌نام شده‌های انتخابات سرخس است/ فرماندار فریمان: نمی‌‌توانیم اعلام کنیم/ فرماندار سرخس و معاون سیاسی وی: از اسامی اطلاعی نداریم/ آیا مردم نامحرمند یا اسامی کسانی که می‌خواهند نماینده مردم شوند محرمانه است؟

با پایان مهلت قانونی ثبت نام کاندیداهای مجلس یازدهم، خبرنگار پایگاه خبری سرخس خبر پیگیر دریافت اسامی ثبت‌نام شده‌ها از حوزه انتخابیه سرخس، فریمان، احمدآباد و رضویه بوده و هست که متاسفانه مسئولان شهرستان سرخس و فریمان در ارائه اسامی خودداری می‌کنند.

 

به گزارش سرخس خبر، با پایان مهلت قانونی ثبت نام کاندیداهای مجلس یازدهم، خبرنگار پایگاه خبری سرخس خبر پیگیر دریافت اسامی ثبت‌نام شده‌ها از حوزه انتخابیه سرخس، فریمان، احمدآباد و رضویه بوده و هست که متاسفانه مسئولان شهرستان سرخس و فریمان در ارائه اسامی خودداری می‌کنند.

بسیاری از مسئولان حوزه انتخابیه سایر شهرهای کشور اسامی ثبت‌نام شده‌ها را به رسانه‌ها اعلام کردند اما با وجود پیگیری‌های متعدد رسانه‌های سرخس، مسئولان شهرستان‌های فریمان و سرخس می‌گویند: نمی‌توانیم اعلام کنیم.

جالب آنجاست که حتی فرماندار سرخس و معاون سیاسی و امنیتی وی درباره اسامی کاندیدا‌ها اظهار بی‌اطلاعی می‌کنند و می‌گویند: اسامی در اختیار ما نیست و در اختیار مرکز حوزه انتخابیه یعنی فرمانداری فریمان است و به ما نیز اعلام نمی‌کنند.

سوال اینجاست که مگر می‌شود فرماندار و معاون سیاسی و امنیتی یک شهرستان بود و از اسامی افرادی که برای آن حوزه انتخابیه ثبت نام کردند خبر نداشت؟

ثبت نام کاندیداها به صورت علنی در فرمانداری فریمان انجام می‌شود و افراد در جلوی چشم مردم وارد فرمانداری می‌شوند به راحتی و بدون اینکه ثبت‌نام آنها محرمانه باشد اقدام به ثبت‌نام می‌کنند اما مشخص نیست چرا اعلام اسامی آنها محرمانه است و آیا مردم حق ندارند بدانند چه کسانی برای انتخابات مجلس از آن شهرستان ثبت نام کرده است تا با تحقیقات و زمان بیشتری به گزینه اصلح برسد؟ یکی از مشکلاتی که در انتخابات‌های ما وجود دارد همین زمان اندک مردم برای شناخت درباره کاندیداها و تصمیم‌گیری در رای است و زمانی مردم در جریان اسامی قرار می‌گیرند که چند هفته بیشتر تا انتخابات فرصت نیست و با انواع قول‌ها و وعده‌ها نیز مواجه می‌شوند.

یکی از مشکلاتی که رسانه‌های شهرستان سرخس نیز با آن مواجه هستند این است که فریمان مرکز حوزه انتخابیه است و ثبت‌نام در آنجا انجام می‌شود و خبرنگاران سرخس برای ارائه گزارش لحظه به لحظه از ثبت نام شده‌ها امکان حضور یک هفته‌ای در آنجا را ندارند و حال که پیگیر اسامی ثبت‌نام شده‌ها هستند با پاسخ‌های عجیب مسئولان مواجه می‌شوند.

 این درحالی است که در بسیاری از شهرهای کشور خبرنگاران در ستاد ثبت‌نام حضور دارند و ضمن ارائه گزارش لحظه به لحظه به افکار عمومی با کاندیداها نیز مصاحبه می‌کنند اما ظاهراً تنها حوزه انتخابیه‌ای که جنبه محرمانه دارد حوزه انتخابیه سرخس، فریمان، احمدآباد و رضویه است.

انتهای پیام/